Тркач за капчиња на маса: актуелни идеи за инспирација

 Тркач за капчиња на маса: актуелни идеи за инспирација

William Nelson

Украсувањето на куќата бара внимание и грижа и тоа не е поврзано само со боите, премазите и градежните делови. Како и другите елементи, трпезариската маса игра функционална и практична улога во декорацијата и мора да биде поврзана со другите украсни карактеристики на околината. Еден од практичните и едноставни предлози за украсување на овој артикл е да се користат крошеви за трпезарии на неговата површина!

Кроченото тркало за маса е традиционално парче, но тоа може да има свој простор на секоја маса, правејќи ја околината пошармантна и попривлечна, користејќи евтини и практични материјали за секоја домаќинка да ги примени во декорацијата. А целта на овој напис е да разговараме за ова основно парче за украсување и послужување како основа за други предмети на масата како што се вазни, чаши, чајници и многу други. На крајот на краиштата, поради достапните формати и бои, реачот на маса со капчиња е разноврсно парче што се прилагодува на различни предлози.

За љубителите на занаетчиството, ништо не е како да го направите ваше парче , користејќи жици во боите по ваш избор за да го добиете посакуваниот резултат. Како и да е, чепкачот за маси може да се најде во продавниците во сегментот и може да се прилагоди на должината и димензиите на вашата маса. Со популаризацијата на капчињата, можно е да се најдат неколку објаснувачки упатства за оние кои веќе имаат одредени познавања од капчињата.уметност, како и за оние кои веќе ги имаат вистинските алатки за работа со синџири и различни шевови. Можете исто така да го погледнете ова упатство за тоа како да капчињате.

Предлозите може да варираат помеѓу потенки и понежни нишки или со подебели предиво и прицврстени цветови. Помеѓу многуте опции, ги издвоивме најубавите што ќе ги користиме како референца при изборот на кроше за тркала на маса идеален за вашиот дом или вашиот занает.

50 актуелни идеи за капчиња за тркачи на маса таблици за споделување и зачувување

За да го забавуваме и инспирираме вашето истражување, ги одвоивме најубавите референци на интернет со капчиња за маси кои се применуваат на маси во различни ситуации и средини. Вреди да го проверите секој од нив за да ја пронајдете идеалната инспирација - на крајот од статијата, следете објаснувачки видеа кои ви покажуваат како да ја направите оваа уметност и да ја вметнете во вашиот дом декор. Проверете:

Слика 1 – Прекрасно дело за трпезариска маса.

Работата со капчиња, особено во централниот дел, може да се комбинира со секоја трпезариска маса: од наједноставен стил до најсофистициран. Само комбинирајте ги боите за да ја постигнете саканата цел.

Слика 2 – Користете го парчето со неутрална низа за да истакнете декоративен предмет.

Дури и парчиња направени со едноставни врвки за капчиња можат да ја исполнат својата функција како тркач на масаелегантна, како и основа за поддршка на највпечатливите украсни предмети!

Слика 3 – Црвена како белег во центарот на масата.

Бојата што ја нагласува секогаш е одличен сојузник во декорацијата и тркачот на маса не се разликува. Овде црвената основа се користеше за истакнување на парчето и масата.

Слика 4 – Мешавина со капчиња со шиење за тркачот на маса.

Исто така види: Отворена кујна: совети за декорација и модели кои треба да се инспирираат

Парче кое ги комбинира капчињата и шиењето за да направи уникатно парче за тркачот на маса.

Слика 5 – Качкајте чипка за понежна работа.

Слика 6 – Донесете го Божиќниот дух во оваа специјална пригода со ликот на Дедо Мраз.

Ништо како парче за трчање на маса посветено на посебна пригода. Во овој случај, лицето на Санта Неол е присутно на едниот крај, како и карактеристичните бои на пригодата.

Слика 7 – Работам со различни видови капчиња бои.

Слика 8 – Цвеќиња со капчиња споени со тркалцето на масата.

Табличката може да содржи и различни форми и бои на капчиња цвеќиња за да се совпаднат и да го осветлат парчето, оддалечувајќи се од традиционалниот формат.

Слика 9 – Ѕвездени форми за различен состав со тркачот на маса.

Слика 10 – Нежен допир за масата на настани или свадби.

Кој мисли декатркачот на маса се користи само на домашни трпезариски маси. Со популаризацијата на материјалот, тој веќе се појавува на церемонии и настани.

Слика 11 – Централно капчиња со сирова врвка и обработен цвет.

Суровиот канап е вистинската опција за да се направи понежна и неутрална централно парче за веќе обоена маса.

Слика 12 – Мешавина на бои за уникатно и оригинално парче.

Слика 13 – Детал од централниот дел во зелена боја на мов.

Слика 14 – Наредени во голема и обемна маса.

Слика 15 – Низите од различни бои обезбедуваат диференцирано парче.

Слика 16 – капчиња патека со сурова врвка.

Слика 17 – Допир на деликатес за декорација на масата.

Слика 18 – Шарените цвеќиња ја комплетираат и украсуваат целата патека.

Слика 19 – Испреплетена шапка за маса со капчиња

Слика 20 – Користете црвено за да го истакнете капачето на масата.

Слика 21 – Мали везени капчиња детали на тркалцето на масата.

Слика 22 – Ракувач за маса за рустикален стил. Централен дел со акцент на црвената боја.

Слика 24 – Нежен облик и дизајн за тркачот на масакапчиња.

Слика 25 – Тркач на маса како поддршка за попладневен чај!

Слика 26 – Како поддршка за празничната и божиќната атмосфера.

Слика 27 – Донесете боја на белата маса со капчињата.

Слика 28 – Обединети според ѕвездениот формат. Каква среќа!

Слика 29 – Тркачот на маса со капчиња може да биде дел и од свадби и настани.

Слика 30 – Донесете личност на трпезариската маса со капчиња.

Слика 31 – Разнобојна тркалачка маса за промена на ликот на кој било маса.

Слика 32 – Традиционално парче капчиња со сирова врвка за тркачот на маса.

Слика 33 – Жолто-бели парчиња за трпеза за појадок!

Слика 34 – Користете ја белата низа за да одржите неутрален тркач на маса и да ги истакнете украсните парчиња.

Слика 35 – Обоени цветови како додаток на секое парче капчиња.

Слика 36 – Снешко покриени за божиќната атмосфера.

Слика 37 – Централна покривка за маса со детали везови со капчиња.

Слика 38 – Масата може да ја подобри секоја трпезариска маса.

Слика 39 – Користете ги боите за да ги истакнете вашитемаса.

Слика 40 – Целиот деликатес на парче изработено во капчиња.

Слика 41 – Целиот шарм на капчиња цвеќиња за подобрување на тркачот на маса.

Слика 42 – Тркач на маса со женски допир!

Слика 43 – Работете ја спојката помеѓу различни парчиња, како и мешавината на опсегот на бои.

Слика 44 – Дури и едноставниот тркач на маса има свој шарм!

Слика 45 – Уште еден пример за тоа како тркачот со капчиња може да биде протагонист на свадбените маси!

Слика 46 – Работете делови со различни бои на жици за да имате уникатно парче.

Слика 47 – Елаборирана чипка за уникатен тркач на маса.

Слика 48 – Совршен капчиња тркач за божиќно расположение.

Слика 49 – Друг распоред на вазни за предлогот со кој се занимававме претходно.

Исто така види: Торта со пелени: како да го направите чекор по чекор и 50 идеи со фотографии

Слика 50 – Цвеќиња споени со секоја точка !

Како да се направи капчиња тркала за маса: 05 DIY упатства

Завршивте! Откако ќе ги следите сите слики и инспирации, дали е време да одлучите што да направите, да купите или да го направите сами? За оние кои сакаат да се впуштат во капчиња, само следете ги овие упатства со неколку примери и совети чекор-по-чекор:

Ако сакате да видите други парчиња соматеријал, погледнете ја нашата објава за капчиња килими, комплет за бања со капчиња.

01. Направете сам жолт тркач на маса

Врз основа на инспирациите на интернет, каналот на Ванеса Маркондес го создаде ова видео туторијал поделен на два дела (линк до вториот дел овде) и користејќи барокен Maxcollor во боја 1289 со 338 метри за да ја направи оваа табела тркачот има димензии од 150 на 65 см. За да го направите ова упатство ќе ви требаат: ножици, игла означена за конец 4 (2,5 мм или 3, мм) и универзален лепак од брендот Círculo за да врзете крај.

Гледајте го ова видео на YouTube

02. Раководител на маса со капчиња работеше со цвет на Mega Alice

Со едноставна и униформа основа на масата, ова упатство од каналот на професорот Simone Eleotério ве учи како да направите тркалце за маса со цвет Mega Alice на еден од неговите краеви . За да го направите ова упатство ќе ви требаат: 1 топче Barroco Natural 4, 1 топче Barroco Maxcolor orange 4676, 1 топче Barroco Maxcolor red 3635, 1 топче Barroco Maxcolor pink 3334, 1 топче Barroco Multicolor 9492 и капчиња 3,0mm и уште еден со 3,5mm

Гледајте го ова видео на YouTube

03. Упатство за изработка на спирален тркач на маса со капчиња

Ова е различен модел на тркалце за маса со спирален облик. Во ова упатство од каналот Crochê на Лу, таа објаснува како да се направи спиралата. За да започнете, ќе ви требаат:Кука за капчиња од 3,0 мм, 2 скелиња од природен барок Círculo. Севкупното парче е широко 105cm на 65cm. Погледнете ги сите детали во видеото:

Гледајте го ова видео на YouTube

04. Направете сам по себе цветен тркалце за маса

За оние кои сакаат да печатат цвеќиња во капчиња: погледнете го овој лесен и практичен туторијал за да направите тркалце за маса со 4 столчиња со помош на игла од 2,5 мм и 6 канап.

Гледајте го ова видео на YouTube

05. Тркач на маса со хеклани цветови сами направете сами

Во ова упатство од каналот на Ванда, таа учи како да направите тркалце за трпеза со полски цветови. Со димензии 140cm на 40cm, потребните материјали се: 2 шишарки со полипропиленски конец во крем боја, 1 светло зелен конус од полипропиленски конец и кука за капчиња од 1,5mm или 1,75mm. Погледнете го видеото за да ги знаете сите чекори:

Гледајте го ова видео на YouTube

William Nelson

Џереми Круз е искусен дизајнер на ентериер и креативен ум зад широко популарниот блог, Блог за декорација и совети. Со своето остро око за естетика и внимание на деталите, Џереми стана авторитет во светот на дизајнот на ентериер. Роден и израснат во мал град, Џереми уште од мали нозе развил страст за трансформирање простори и создавање убави средини. Тој ја продолжи својата страст со завршување на диплома за внатрешен дизајн на престижен универзитет.Блогот на Џереми, Блог за декорација и совети, служи како платформа за тој да ја покаже својата експертиза и да го сподели своето знаење со огромна публика. Неговите написи се комбинација од проникливи совети, водичи чекор-по-чекор и инспиративни фотографии, кои имаат за цел да им помогнат на читателите да ги создадат своите простори од соништата. Од мали измени во дизајнот до целосно преуредување на собите, Џереми дава лесни за следење совети кои одговараат на различни буџети и естетика.Уникатниот пристап на Џереми кон дизајнот лежи во неговата способност беспрекорно да комбинира различни стилови, создавајќи хармонични и персонализирани простори. Неговата љубов кон патувањето и истражувањето го навела да црпи инспирација од различни култури, инкорпорирајќи елементи на глобален дизајн во неговите проекти. Користејќи го своето големо знаење за палети на бои, материјали и текстури, Џереми трансформираше безброј својства во прекрасни простори за живеење.Не само што стави Џереминеговото срце и душа во неговите дизајнерски проекти, но тој исто така ја цени одржливоста и еко-пријателските практики. Тој се залага за одговорна потрошувачка и промовира употреба на еколошки материјали и техники во неговите објави на блогот. Неговата посветеност на планетата и нејзината благосостојба служи како водечки принцип во неговата дизајнерска филозофија.Покрај водењето на својот блог, Џереми има работено и на бројни проекти за дизајн на станбени и комерцијални објекти, заработувајќи признанија за неговата креативност и професионалност. Тој, исто така, беше вклучен во водечките списанија за дизајн на ентериер и соработуваше со истакнати брендови во индустријата.Со својата шармантна личност и посветеност да го направи светот поубаво место, Џереми Круз продолжува да инспирира и трансформира простори, совет за дизајн во исто време. Следете го неговиот блог, Блог за декорација и совети, за дневна доза на инспирација и стручни совети за сите работи за внатрешен дизајн.