ЦД новогодишни украси: 55 идеи што треба да ги испробате чекор по чекор

 ЦД новогодишни украси: 55 идеи што треба да ги испробате чекор по чекор

William Nelson

Божиќ е еден од најдобрите периоди во годината за да се разбуди занаетчија во секој од нас. Токму во тој момент во украсувањето на улиците, куќите и продавниците почнаа да се појавуваат Дедо Мраз, ирваси, ѕвезди и ангели. И советот во денешната објава е да ви помогнеме да ги креирате овие типични новогодишни украси користејќи ЦД-а.

Точно е. Овој објект што некогаш ни даваше музика, фотографии и други датотеки, сега падна во неупотреба со доаѓањето на новите технологии и, следствено, сите завршија со еден куп од нив седејќи дома само зафаќаа простор. Затоа нема ништо подобро од тоа да им дадете на старите и искористени ЦД-а корисна дестинација, трансформирајќи ги во прекрасни украсни парчиња за Божиќ.

Кружниот облик и природниот сјај на овој објект се две карактеристики кои на крајот го прават него божиќно лице. Можете да изберете да ги користите ЦД-ата во нивниот оригинален изглед, да ги обоите или да ги покриете со ткаенина или лепило. Меѓу можностите за украсување можеме да ги истакнеме венците, панелите, украсите за елката и самата новогодишна елка која може целосно да се изработи од ЦД-а. Има многу опции, а креативноста е граница за божиќните украси на ЦД-а.

Со толку многу можности, ги избравме најкул туторијалните видеа на интернет за да можете да научите од удобноста на вашиот дом како да вртите ЦД-а во новогодишните украси. да одимепроверете го?

Како да направите неверојатни новогодишни украси со ЦД-а чекор по чекор

Божиќни украси со повторна употреба ЦД-а

Дали сакате убави украси за вашата елка и, на врвот од тоа, троши многу малку? Можете да го постигнете тоа користејќи стари ЦД-а и парчиња филц - или друга ткаенина што ја имате низ куќата. Видеото подолу го учи целосниот чекор чекор по чекор, погледнете:

Гледајте го ова видео на YouTube

Божиќен венец направен со ЦД-а

И што мислите сега на прекрасен Божиќен венец за украсување на влезот од куќата со помош на ЦД-а? И тоа е она што ќе научите да го правите во видеото подолу. Погледнете го чекор по чекор и видете колку е едноставно и лесно да се трансформираат материјалите што може да се рециклираат во прекрасни украси:

Погледнете го ова видео на YouTube

Божиќен украс за врата

Сега погледнете уште еден предлог за украсување врата со помош на ЦД-а. Уште еден лесен совет како да го трансформирате вашиот дом декор за оваа празнична сезона. Притиснете Play и погледнете го видеото:

Гледајте го ова видео на YouTube

Божиќен украс користејќи ЦД-а и ЕВА

Што да правите со старите ЦД-а и ЕВА? Занаети, се разбира! Но, не каков било занает, специфичен за Божиќ. Сакате да научите? Потоа погледнете го видеото подолу:

Гледајте го ова видео на YouTube

Божиќна елка со ЦД-а

Што ако целата елка е направена со ЦД-а? Дали гледате? Во ова видео ќе видите колку е едноставно да се состави дрво наБожиќ користејќи само стари ЦД-а и остатоци од ткаенина. Погледнете го:

Погледнете го ова видео на YouTube

Божиќен украс со ЦД-а и филц

Фелтот е незаменлив материјал во светот на занаетчиството, поради неговата разноврсност. Можете ли да замислите кога ќе го ставиме заедно со ЦД-то за да создадеме божиќен украс? Резултатот е неверојатен. Вреди да го погледнете туторијалот во видеото подолу и да научите како да направите новогодишен украс со ЦД-а и филц.

Гледајте го ова видео на YouTube

Ми се допадна идејата за повторно користење ЦД-а за правење новогодишни украси? Така, сега ќе ви треба многу инспирација за да ги оживеете горенаведените упатства. И, секако, ви донесовме волшебен избор на фотографии од новогодишни украси направени со ЦД-а за да ве исполниме со идеали. Видете подолу:

55 идеи за божиќни украси со ЦД-а за правење дома

Слика 1 – Што прави старото ЦД плус светки и најлонски врвки? Суспендиран божиќен украс полн со сјај.

Слика 2 – Повикајте ги децата и составете ги украсите од елката направени со ЦД.

Слика 3 – Сладок и сладок ЦД венец за Божиќ.

Слика 4 – И што да направите ако ЦД-то е скршено или скршено? Користете ги парчињата за да создадете божиќен украс налик на мозаик.

Слика 5 – Леле! Погледнете го овој држач за свеќи!

Слика 6 – Како дојдоа на свет! нека блеснеПриродната површина на ЦД-то е главниот елемент за украсување.

Слика 7 – Но, ако сакате, можете целосно да го покриете со ткаенина.

0>

Слика 8 – Не заборавајте да ги користите типичните божиќни бои како зелена, црвена и златна.

Слика 9 – Орнаменти за дрвото направени со ЦД, но со изглед на мандала.

Слика 10 – Земете ЦД-а, хартија од карти и очи за да формирате лос за дрво Божиќ.

Слика 11 – Божиќни украси со ЦД: мини венци за дрвото.

Слика 12 – ЕВА е уште еден многу интересен материјал што можете да го користите за покривање на ЦД-ата.

Слика 13 – Божиќни украси со ЦД: убав лос со отпечаток од прашина.

Слика 14 – Лентите за списание се покривката на овој друг украс направен со ЦД.

Слика 15 – Божиќни украси со ЦД: Божиќниот мобилен направен со ЦД-а може да се користи насекаде во куќата.

Слика 16 – ЦД со лице на стебло.

Слика 17 – новогодишни украси со ЦД: мечка за скијање.

Исто така види: Лак на мочниот меур: 60 идеи и упатства кои ќе ве инспирираат

Слика 18 – Исечете ги ЦД-ата и украсете ги со мини бисери за да создадете волшебна елка.

Слика 19 – Парчиња хартија и обоени лепак: имагинацијата нема граници кога се работи за занаети.

Слика 20 – УкрасиЦД Божиќ: Не ви се допаѓа сјајот на ЦД-то? Потоа излупете го.

Слика 21 – Со срце, писма или пораки: вие одлучувате што да ставите на вашето ЦД Божиќен украс.

Слика 22 – Дрво од палети и ЦД-а: не може да биде поодржливо.

Слика 23 – Уморни сте од истите новогодишни украси? Дајте им поинаков допир користејќи скршени парчиња ЦД-а.

Слика 24 – Димензионалното мастило, исто така, создава навистина кул ефект за ЦД-то.

Слика 25 – Мало гулабче за да се потсетиме на значењето на Божиќ.

Слика 26 – Како да ставите тоа на елката добрите времиња од годината што завршува? Користете ЦД-а за да го направите ова.

Исто така види: 78 гурмански балкони украсени во станови и куќи

Слика 27 – Многу поинаква новогодишна елка.

Слика 28 – А овој тогаш? Различно и оригинално!

Слика 29 – Извадете од фиоката сè што имате за да направите занаети и користете го за украсување божиќни ЦД-а.

Слика 30 – Божиќни украси со ЦД: само ЦД-а и ништо друго.

Слика 31 – Еве, ЦД-а беа ставени внатре во тие алуминиумски кутии за ручек за еднократна употреба за да се формира новогодишната елка.

Слика 32 – Божиќен украс со ЦД, шише и јажиња сисал.

Слика 33 – Шарена и весел венец направен со ЦД-а

Слика 34 – Зелената хартија го создавапозадина за оваа елка на ЦД.

Слика 35 – Божиќни украси со ЦД во различни бои.

Слика 36 – Божиќни украси со ЦД: бразда во ткаенината за да се создаде волумен во украсот.

Слика 37 – Кога имате креативност не е неопходно да се потроши мало богатство на божиќни украси.

Слика 38 – Божиќни украси со ЦД: на сатенските ленти го држат божиќниот украс направен со ЦД.

Слика 39 – Божиќен украс направен со музичка партитура.

Слика 40 – е има волна во вашата куќа? Погледнете што можете да направите со него, само не заборавајте да го обоите ЦД-то во бојата на конецот за украсот да изгледа поубав.

Слика 41 – Орнаменти со ЦД: целиот шарм на црното за Божиќниот украс направен со ЦД.

Слика 42 – Слатки мали мечиња за украсување на дрвото.

Слика 43 – Божиќни украси со ЦД: погледнете го филцот таму!

Слика 44 – орнаменти на ЦД заедно скалите.

Слика 45 – Наместо венец на вратата, користете мини елка направена со ЦД.

Слика 46 – Божиќни украси со ЦД: детските ликови можат да ги оживеат и новогодишните украси.

Слика 47 – Фуксикос и sianinhas за мега шармантен божиќен украс.

Слика48 – Овде, ЦД-то работи само за поддршка на јамката.

Слика 49 – Божиќни украси со ЦД: божиќно гнездо за птици од дворот.

Слика 50 – Можеш ли да кажеш дека има старо ЦД во средината на овие украси?

Слика 51 – Снешко: тие се и лицето на Божиќ.

Слика 52 – Божиќни украси со ЦД: мини сцена на раѓање на ЦД со сиот шарм на рустикалната декорација.

Слика 53 – А овој деликатес? Тие се новогодишни украси изработени со ЦД-а обложени со капчиња.

Слика 54 – Божиќни украси со ЦД-а: крофни или ЦД?

Слика 55 – Не оставајте го добриот старец надвор.

William Nelson

Џереми Круз е искусен дизајнер на ентериер и креативен ум зад широко популарниот блог, Блог за декорација и совети. Со своето остро око за естетика и внимание на деталите, Џереми стана авторитет во светот на дизајнот на ентериер. Роден и израснат во мал град, Џереми уште од мали нозе развил страст за трансформирање простори и создавање убави средини. Тој ја продолжи својата страст со завршување на диплома за внатрешен дизајн на престижен универзитет.Блогот на Џереми, Блог за декорација и совети, служи како платформа за тој да ја покаже својата експертиза и да го сподели своето знаење со огромна публика. Неговите написи се комбинација од проникливи совети, водичи чекор-по-чекор и инспиративни фотографии, кои имаат за цел да им помогнат на читателите да ги создадат своите простори од соништата. Од мали измени во дизајнот до целосно преуредување на собите, Џереми дава лесни за следење совети кои одговараат на различни буџети и естетика.Уникатниот пристап на Џереми кон дизајнот лежи во неговата способност беспрекорно да комбинира различни стилови, создавајќи хармонични и персонализирани простори. Неговата љубов кон патувањето и истражувањето го навела да црпи инспирација од различни култури, инкорпорирајќи елементи на глобален дизајн во неговите проекти. Користејќи го своето големо знаење за палети на бои, материјали и текстури, Џереми трансформираше безброј својства во прекрасни простори за живеење.Не само што стави Џереминеговото срце и душа во неговите дизајнерски проекти, но тој исто така ја цени одржливоста и еко-пријателските практики. Тој се залага за одговорна потрошувачка и промовира употреба на еколошки материјали и техники во неговите објави на блогот. Неговата посветеност на планетата и нејзината благосостојба служи како водечки принцип во неговата дизајнерска филозофија.Покрај водењето на својот блог, Џереми има работено и на бројни проекти за дизајн на станбени и комерцијални објекти, заработувајќи признанија за неговата креативност и професионалност. Тој, исто така, беше вклучен во водечките списанија за дизајн на ентериер и соработуваше со истакнати брендови во индустријата.Со својата шармантна личност и посветеност да го направи светот поубаво место, Џереми Круз продолжува да инспирира и трансформира простори, совет за дизајн во исто време. Следете го неговиот блог, Блог за декорација и совети, за дневна доза на инспирација и стручни совети за сите работи за внатрешен дизајн.