Цветен панел: видете 50 фотографии, совети и упатства што треба да ги следите

 Цветен панел: видете 50 фотографии, совети и упатства што треба да ги следите

William Nelson

Цветниот панел ги освојува срцата! Овој тренд на деликатна и романтична декорација е убав за да се истакне масата за колачи или, дури и да послужи како позадина за фотографиите.

Сè уште има такви кои сакаат да ја носат цветната табла внатре, како украсно парче во спални соби, влезен хол или дури и во дневната соба.

И добрата работа во оваа приказна е што можете сами да ја направите цветната плоча користејќи ги едноставните и практични упатства што ги донесовме во оваа објава. Ајде да го провериме?

Како да направите цветен панел: совети и модели за да добиете инспирација

Постојат неколку видови на панели за цвеќе од кои можете да изберете. Некои земаат природни цвеќиња, други вештачки цвеќиња, додека има и такви кои се направени со џиновски хартиени цветови.

Можете дури и да ги измешате цвеќињата со други елементи, како што се гранчиња, лисја, балони и што и да е тема на тоа ќе ви го дозволи вашата забава.

Подолу погледнете ги различните видови на цветни панели и како да го направите секој од нив.

Природни цветови

Свежите цвеќиња се секогаш омилени за украсување , вклучувајќи панели. Меѓутоа, за да не ви тежи џебот и цвеќињата да се чуваат подолго време, важно е да внимавате на некои детали.

Првиот од нив е да ги изберете цвеќињата по сезона. Тие се поевтини и издржливи. Друга важна точка е датумот на склопување на панелот. претпочитаатсклопете го најмногу еден ден однапред за цвеќето да остане енергично.

Важно е и панелот да биде поставен на ладно и воздушно место, бидејќи сонцето може да вене и да ги изгори цвеќињата.ливчиња од цвеќе.

Можете да изберете кој било тип на цвеќе за панелот, се зависи од стилот што сакате да го прикажете на забавата. За покласичен и романтичен настан, како што е свадбата, најпосакуваните цвеќиња се розите и божурите.

За порелаксиран и неформален настан, како што е роденденската забава, вреди да се одлучите за многу шарени цвеќиња и весели, како гербери, маргаритки и сончогледи.

Во следниот туторијал ќе научите како да составите панел со цветови од астер, една од милениците на свадбените веселби. Имајќи ја на ум идејата, можно е склопот да се прилагоди на кој било друг вид цвет. Погледнете:

Погледнете го ова видео на YouTube

Панела за вештачко цвеќе

Вештачките цвеќиња, за разлика од природните, се многу поиздржливи и поотпорни и можат да се сочуваат неколку други партии. Овој тип на цвеќе, инаку, е омилен на шведската маса благодарение на неговата голема корист од трошоците.

И, и покрај предрасудите што многу луѓе на крајот ги имаат со вештачко цвеќе, верувајте ми, тие можат да изгледаат убаво на панел. Само изберете ги најреалните. Цветниот пазар е полн со опции.

Во упатствотоподолу ќе научите како да направите панел од вештачки рози. Во основа, потребни се само два материјали: расадник и цвеќиња. Погледнете колку е лесно да се направи:

Гиновски цветен панел

Друга убава опција за панели е панелот за џиновски цвеќиња. Овде најчесто се користат хартиени цветови (кои можете и да ги направите) фиксирани на плочи од стиропор.

Процесот е многу едноставен, брз и евтин. Односно, одличен начин да ја декорирате вашата забава на убав и економичен начин. Погледнете подолу како да ги направите цвеќињата и панелот:

Гледајте го ова видео на YouTube

Како да направите цвеќиња од хартија

Гледајте го ова видео на YouTube

Како да направите џиновски цветен панел

Гледајте го ова видео на YouTube

Цветен панел во стил на завеса

Остава панелот во стил на завеса цвеќињата висеа во воздухот, како да лебдат. Ефектот е нежен и уште поромантичен. Можете да изберете да правите и со природни и со вештачко цвеќе.

Погледнете го упатството подолу и научете го чекор по чекор:

Гледајте го ова видео на YouTube

Подолу погледнете 50 инспиративни идеи за цветни панели за да ги направите и вие

Слика 1 – Панел од шарени вештачки цвеќиња за украсување на барот за забава

Слика 2 – Овде, панелот од природни цвеќиња носи прекрасен градиент од тонови за да го красат олтарот насвадба.

Слика 3 – Панел од рози во три тонови за нежна, романтична и ултра женствена декорација.

Слика 4 – Цветен панел со дрвена рамка: совршено место за фотографирање на забавата.

Слика 5 – Панел со цвеќиња за роденден дополнети со светлиот знак и балоните од страна

Слика 6 – Џиновските хартиени цветови делат простор со природните цвеќиња во оваа свадбена табла

Слика 7 – Дали размислувавте да ја декорирате детската соба со панел од цвеќиња? Искористете ја можноста да се персонализирате со името на детето.

Слика 8 – Прекрасниот контраст помеѓу белите цветови и ѕидот од тули.

Слика 9 – Панел орхидеи во приемната сала на забавата! Како може да биде поелегантно од тоа?

Слика 10 – Џиновски хартиени цвеќиња за свадбена декорација. Едноставен, убав и евтин предлог.

Слика 11 – Чаши млечна завеса!

Слика 12 – Овде, завесата беше направена со обоени каранфили обесени од најлонски нишки.

Слика 13 – Приказ на бои, парфеми и текстури во оваа неверојатен панел од природни и шарени цвеќиња.

Слика 14 – Што мислите за панел од слатки и весели цвеќиња како маргаритки? Но, еве ги одхартија.

Слика 15 – Панел со цвеќиња во дрвена рамка: модерна и софистицирана композиција.

Слика 16 – Што е со панел од тропски цвеќиња? Дрвото помага да се донесе рустикална атмосфера во декор.

Слика 17 – Урбаниот амбиент создаде прекрасен контраст со деликатните обоени цветови на панелот.

Слика 18 – Цветен панел за фотографија: незаменлив на секоја забава.

Слика 19 – Панел цвеќиња за декорација на свадба со истакнати иницијали на невестата и младоженецот.

Слика 20 – Едноставна и нежна.

Слика 21 – Цветен панел во стилот на Бохо. Лежерноста и рустичноста исто така го обележуваат украсот.

Слика 22 – Но, ако преферирате нешто попрефинето и елегантно, обложувајте се на овој модел на сликата.

Слика 23 – Панел од бели и сини цветови за чиста и модерна декорација.

Слика 24 – Подвижниот модел овозможува лесно преместување на панелот од една на друга страна.

Слика 25 – Наместо да креирате стандардна табла со цвеќиња, пробајте нешто како деконструираниот лак.

Слика 26 – Панел со осветлени цвеќиња за да стане фото заднина за време на забавата.

Слика 27 – Панел со природни цвеќиња за свадба. Врвот овде е цвеќето што паѓанежно над структурата на панелот.

Слика 28 – Панел од рози! Омилените.

Слика 29 – Жичен екран е совршен за создавање модерен и деконструиран панел од цвеќиња.

Слика 30 – Панел со златни цвеќиња за светла забава!

Исто така види: Бел гранит: откријте ги главните видови камења со боја

Слика 31 – Што е со тркалезна табла со цвеќиња?

Слика 32 – Дрвена цветна плоча. Имајте предвид дека овде сите цвеќиња се направени од хартија.

Слика 33 – Панел од цвеќиња и макраме: совршена комбинација за забави во бохо стил.

Исто така види: Руски бод: материјали, чекор по чекор за почетници и фотографии

Слика 34 – Панел со шарени цвеќиња во контраст со белата декорација на забавата.

Слика 35 – Панел со едноставни цвеќиња за олтарот на свадбената церемонија.

Слика 36 – Панел со лакови за оние кои сакаат нешто модерно и со минималистички допир.

Слика 37 – Панел од џиновски хартиени цветови. Изборот на тонови е важен во составот.

Слика 38 – Дрвен панел за цвеќе. Структурата со шупливи детали е шарм сама по себе.

Слика 39 – Лесна и опуштена декорација со огромни хартиени цветови.

Слика 40 – Мини џунгла во свадбениот декор.

Слика 41 – Цветна завеса: уште една одлична табла за идеи за употреба на масата за колачи илидо олтарот.

Слика 42 – Колку е пополн, толку поубав е панелот.

Слика 43 – Изгледа како слика, но е панел!

Слика 44 – Панел со сребрен цвет за тој софистициран настан.

Слика 45 – Овде, самата ѕидна структура се користеше како основа на панелот.

Слика 46 – Сакате да заштедите на декор на забава? Обложете се на панел од цвеќиња направени со палета.

Слика 47 – Панел со цвеќиња во најдобар стил на мир и љубов.

Слика 48 – Сушените цветови се исто така одлична опција за украсување на панелот.

Слика 49 – Три аранжмани формираат панел.

Слика 50 – Во оваа друга идеја, шупливата дрвена рамка обезбедува вклопување на цвеќето без да го крие околниот пејзаж.

William Nelson

Џереми Круз е искусен дизајнер на ентериер и креативен ум зад широко популарниот блог, Блог за декорација и совети. Со своето остро око за естетика и внимание на деталите, Џереми стана авторитет во светот на дизајнот на ентериер. Роден и израснат во мал град, Џереми уште од мали нозе развил страст за трансформирање простори и создавање убави средини. Тој ја продолжи својата страст со завршување на диплома за внатрешен дизајн на престижен универзитет.Блогот на Џереми, Блог за декорација и совети, служи како платформа за тој да ја покаже својата експертиза и да го сподели своето знаење со огромна публика. Неговите написи се комбинација од проникливи совети, водичи чекор-по-чекор и инспиративни фотографии, кои имаат за цел да им помогнат на читателите да ги создадат своите простори од соништата. Од мали измени во дизајнот до целосно преуредување на собите, Џереми дава лесни за следење совети кои одговараат на различни буџети и естетика.Уникатниот пристап на Џереми кон дизајнот лежи во неговата способност беспрекорно да комбинира различни стилови, создавајќи хармонични и персонализирани простори. Неговата љубов кон патувањето и истражувањето го навела да црпи инспирација од различни култури, инкорпорирајќи елементи на глобален дизајн во неговите проекти. Користејќи го своето големо знаење за палети на бои, материјали и текстури, Џереми трансформираше безброј својства во прекрасни простори за живеење.Не само што стави Џереминеговото срце и душа во неговите дизајнерски проекти, но тој исто така ја цени одржливоста и еко-пријателските практики. Тој се залага за одговорна потрошувачка и промовира употреба на еколошки материјали и техники во неговите објави на блогот. Неговата посветеност на планетата и нејзината благосостојба служи како водечки принцип во неговата дизајнерска филозофија.Покрај водењето на својот блог, Џереми има работено и на бројни проекти за дизајн на станбени и комерцијални објекти, заработувајќи признанија за неговата креативност и професионалност. Тој, исто така, беше вклучен во водечките списанија за дизајн на ентериер и соработуваше со истакнати брендови во индустријата.Со својата шармантна личност и посветеност да го направи светот поубаво место, Џереми Круз продолжува да инспирира и трансформира простори, совет за дизајн во исто време. Следете го неговиот блог, Блог за декорација и совети, за дневна доза на инспирација и стручни совети за сите работи за внатрешен дизајн.