Украсена гајба за панаѓур: 65 неверојатни идеи кои ќе ве инспирираат

 Украсена гајба за панаѓур: 65 неверојатни идеи кои ќе ве инспирираат

William Nelson

Саемските гајби (дрво) се користат за транспорт на храна и стоки од трговците на бесплатен саем, таму можете да ги најдете овие кутии за повторна употреба. Ако немате остатоци, можете лесно да ги купите од продавач.

Потребно е да бидете внимателни при изборот пред да ги ставите дома. Одлучете се за оние кои се во добра состојба и без влага. Треба да се исчистат и со влажна крпа.

Овие гајби може да имаат и неколку цепнатинки, кои треба да се отстранат. Обидете се да ја стандардизирате површината на гајбите со шкурка. За подобро да го зачуваме, можеме да ги обоиме со соодветна боја за типот на дрвото или дури и со лак.

Модели и фотографии од украсени саемски гајби

Саемските гајби се одлична опција за употреба за украсување на вашиот дом, канцеларија, па дури и комерцијални објекти. Тие можат да се трансформираат во прекрасни украсни предмети што секој ќе ги сака.

За да ја олесниме вашата потрага по инспирација, издвоивме прекрасни референци за повторна употреба на саемски гајби во различни средини и прилики. Погледнете подолу:

Касички во дневната соба

Во дневната соба, гајбите може да се користат како ниши, ноќници, полици, па дури и масичка за кафе. Проверете неколку идеи:

Слика 1 – Поддржувајте и складирајте украсни предмети на масичкатастрана.

Слика 2 – Не плашете се да измешате различни дрва!

Слика 3 – Што е со повторното користење на вашите кујнски фиоки?

Слика 4 – Изберете ја омилената боја и текстури и исфрлете ја!

Слика 5 – гајбата добива нов изглед со сликата.

Слика 6 – Нишите се во пораст и никогаш не излегувај од мода!

Слика 7 – Потпора за дневна соба со тркала и перници.

Слика 8 – Оставете ја околината организирана со наредените кутии!

Слика 9 – Со креативноста е можно да се создаде полицата од вашите соништа!

Слика 10 – Заменете го класичното вино.

Слика 11 – Едноставни идеи , со мал буџет направете го вашиот дом полн со стил!

Слика 12 – Странична маса со фиоки и бонбона боја.

Слика 13 – Песок, бојадисајте и нанесете лак за да ја оставите вашата полица со беспрекорна завршница.

Слика 14 – Прилагодени ниши со различни техники.

Слика 15 – Користените кутии стануваат модерна полица.

Слика 16 – Внатрешното сликарство е одличен извор за да се даде поголема личност на просторот.

Исто така види: 75 модели на ноќни маси: фотографии и препораки што треба да се следат

Слика 17 – Чувајте ги вашите книги и оставете ги под полицата.

Слика 18 -Инвестирајте во слатки украсни предмети за да ја декорирате вашата полица од сурово дрво.

Слика 19 – Создадете неверојатен ефект со сетот висечки гајби.

Слика 20 – Ставете ги тркалата за да му дадете поголема мобилност на решетката за списанија.

Слика 21 – Полица за повикување твоја!

Слика 22 – Комбинирајте се со бојата на софата и дадете поголема важност на вашата дневна соба!

Слика 23 – Составете неколку кутии за да го составите вашето ново централно парче!

Слика 24 – Насликајте ги рабовите за да дадете женствен допир и модерно.

Во кујната

Слика 25 – гајбите лесно стануваат кујнски фиоки.

Слика 26 – Сместете ги вашите садови со рустикалните полици.

Слика 27 – Обложувајте се на весели и живописни бои за да го направите повеќе подготвен да готви!

Слика 28 – Закачете мали кутии со различни големини.

Во канцеларија

Слика 29 – Користете ја вашата имагинација бидејќи кутиите се разноврсни и демократски!

Слика 30 – Бојте со различни бои и подарете надградба во околината!

Слика 31 – Поддршката за книги ја прави табелата многу поорганизирана!

Слика 32 – Добро избрусете и нанесете слој лак за да ја создадете оваа мазна текстура.

Слика 33 – Канцелариско биро со основа одгајби.

Слика 34 – Минималистички и современ декор.

Во спалната соба

Слика 35 – Импровизирајте и заштедете при купување на ноќница.

Слика 36 – Аголот на играчките со различни форми и големини.

Слика 37 – Генијална идеја за складирање на предметите на бебето.

Исто така види: Како да се исчисти blindex: материјали, чекор по чекор и грижа

Слика 38 – Бонбони за украсување на собата за девојки.

Слика 39 – тркалца го олеснуваат движењето на мебелот.

Слика 40 – Достапна, одржлива и ултра модерна ноќна маса!

Слика 41 – Како да му одолеете на ова катче за читање?

Слика 42 – Касите се одлични сојузници за организирање на нередот.

Други средини

Слика 43 – Искористете ја неговата флексибилност и користете ја во вертикалната градина или како странична маса.

Слика 44 – Скријте, координирајте и класифицирајте ги кујнските прибори работа.

Слика 45 – 2 во 1: скала и потпора за крпа.

Слика 46 – Ставете ги чевлите во влезниот хол.

Слика 47 – Одлучете се за црни канти за да се усогласат со декорот на просторијата за перење.

Во продавници, кафулиња и ресторани

Слика 48 – Направете сопствена светилка со саемски кутии.

Слика 49 – Изненадете и започнете комплименти со гајбиприкачена на целиот ѕид.

Слика 50 – Прикажете ја вашата нова колекција накит на креативен начин.

Слика 51 – Излезете од кутијата: повторно измислите и креирајте оригинален мебел!

Слика 52 – Неколку кутии залепени заедно се претвораат во рустикален и кул полица!

Слика 53 – Повторна употреба на делови за составување на декорацијата на органскиот пазар.

Слика 54 – Светилки со внатрешно сликање.

Слика 55 – Заземете го целиот ѕид за да им дадете поголема видливост на производите.

Слика 56 – Разликувајте се од останатите со шупливите и обоени кутии.

Свадба

Слика 57 – Поддршка за шишиња на масата.

Слика 58 – Заштедете при изнајмување вазна и импровизирајте со оригиналност!

Слика 59 – Ставете кутии и поставете полица за сместување на среќно оженетите.

Слика 60 – персонализирана централен дел со имињата на невестата и младоженецот и датумот.

Слика 61 – Рустикалното дрво добро се меша со винтиџ деталите.

Слика 62 – Суспендирана декорација со искористени мини-кутии.

Слика 63 – Безбедно закачете ги кутиите со лента или лепак да се спречи

Слика 64 – Употреба и злоупотреба во интимни церемонии на отворено.

Слика 65 – Разноврсна, сандацитеслужат и како полици на масата со бонбони.

William Nelson

Џереми Круз е искусен дизајнер на ентериер и креативен ум зад широко популарниот блог, Блог за декорација и совети. Со своето остро око за естетика и внимание на деталите, Џереми стана авторитет во светот на дизајнот на ентериер. Роден и израснат во мал град, Џереми уште од мали нозе развил страст за трансформирање простори и создавање убави средини. Тој ја продолжи својата страст со завршување на диплома за внатрешен дизајн на престижен универзитет.Блогот на Џереми, Блог за декорација и совети, служи како платформа за тој да ја покаже својата експертиза и да го сподели своето знаење со огромна публика. Неговите написи се комбинација од проникливи совети, водичи чекор-по-чекор и инспиративни фотографии, кои имаат за цел да им помогнат на читателите да ги создадат своите простори од соништата. Од мали измени во дизајнот до целосно преуредување на собите, Џереми дава лесни за следење совети кои одговараат на различни буџети и естетика.Уникатниот пристап на Џереми кон дизајнот лежи во неговата способност беспрекорно да комбинира различни стилови, создавајќи хармонични и персонализирани простори. Неговата љубов кон патувањето и истражувањето го навела да црпи инспирација од различни култури, инкорпорирајќи елементи на глобален дизајн во неговите проекти. Користејќи го своето големо знаење за палети на бои, материјали и текстури, Џереми трансформираше безброј својства во прекрасни простори за живеење.Не само што стави Џереминеговото срце и душа во неговите дизајнерски проекти, но тој исто така ја цени одржливоста и еко-пријателските практики. Тој се залага за одговорна потрошувачка и промовира употреба на еколошки материјали и техники во неговите објави на блогот. Неговата посветеност на планетата и нејзината благосостојба служи како водечки принцип во неговата дизајнерска филозофија.Покрај водењето на својот блог, Џереми има работено и на бројни проекти за дизајн на станбени и комерцијални објекти, заработувајќи признанија за неговата креативност и професионалност. Тој, исто така, беше вклучен во водечките списанија за дизајн на ентериер и соработуваше со истакнати брендови во индустријата.Со својата шармантна личност и посветеност да го направи светот поубаво место, Џереми Круз продолжува да инспирира и трансформира простори, совет за дизајн во исто време. Следете го неговиот блог, Блог за декорација и совети, за дневна доза на инспирација и стручни совети за сите работи за внатрешен дизајн.