украсени домашни канцеларии

 украсени домашни канцеларии

William Nelson

Истражувањето со години потврдува дека бројот на луѓе кои работат дома треба само да расте во иднина, затоа, оние кои работат или имаат намера да работат дома треба да инвестираат во резервиран, мирен и пријатен простор за да ги извршуваат своите задачи

Домашната канцеларија може да се инсталира практично во секое опкружување, дури и ако немате многу простор на располагање. Основи: биро, стол и полици.

Не заборавајте да се опкружувате со она што е најважно за вашата работа, како што се потсетници, референтни книги и материјали што ќе ви бидат потребни за да ги завршите работите, потоа, фокусирајте се на украсните предмети.

50 домашни канцеларии украсени за да ве инспирираат

Нашиот избор на фотографии ќе ви помогне да го инспирирате вашиот проект:

Слика 01 – Домашна канцеларија сина морнарица со маса фиксирана на ѕид

Слика 02 – Домашна канцеларија со ексклузивен простор, фокус на бело

Слика 03 – Домашна канцеларија во плакарот

Слика 04 – Бело биро со чиста декорација, минималистички слики

Слика 05 – Женска домашна канцеларија

Слика 06 – Домашна канцеларија со полица за книги

Слика 07 – Мебел со класичен стил, истакнување на лустерот

Слика 08 – Дрвена маса, покривајќи го каменот ѕид

Слика 09 – Матична канцеларија сографитен ѕид и табла во позадина

Слика 10 – Бело биро и графитен ѕид со панел со идеи

Слика 11 – Лесна канцеларија со светло дрво

Исто така види: Фото алишта: 65 фотографии и идеи за украсување

Слика 12 – Ѕид и ламинатни подови во домашната канцеларија

Слика 13 – Дрвена домашна канцеларија

Слика 14 – Изложена бетонска клупа и огледало стакло

Слика 15 – Бел мебел и изложен ѕид од тули

Слика 16 – Темна канцеларија со дрво и графитна боја

Слика 17 – Стилска женска канцеларија

Слика 18 – Едноставна домашна канцеларија под скалите

Исто така види: Печка на дрва: како работи, предности, совети и фотографии

Слика 19 – Домашна канцеларија чиста со растенија и вазни

Слика 20 – Дом шарен канцеларија со сино на ѕидот

Слика 21 – Домашна канцеларија во кујнски стил

Слика 22 – Тркалезна маса во канцеларија

Слика 23 – Матична канцеларија во мобилниот

Слика 24 – Убава и женствена домашна канцеларија

Слика 25 – Домашна канцеларија со сепаратор помеѓу софата и работната маса

Слика 26 – Канцеларија поставена под скалите

Слика 27 – Едноставна домашна канцеларија со стар мебел

Слика 28 – Елегантна домашна канцеларија со полица за книги и жолти тонови

Слика 29 – Домаканцеларија богата со полици

Слика 29 – Минималистичка домашна канцеларија со бетонска клупа и изложен бетонски ѕид, нагласување за правоаголната светилка

Слика 30 – „Библиотека“ за домашна канцеларија

Слика 31 – Канцеларија со аголен мебел

Слика 32 – Домашна канцеларија со светло дрво

Слика 33 – Домашна канцеларија со дрвени и бели полици

Слика 34 – Домашна канцеларија под плакарот

Слика 35 – Канцеларија полна со додатоци шарени украси

Слика 36 – Вградена канцеларија со женски тапети

Слика 37 – Канцеларија во мансарда

Слика 38 – Едноставна дрвена клупа

Слика 39 – Канцеларија со рустикален мебел и дрво за рушење на ѕидот

Слика 40 – Едноставна домашна канцеларија направена од иверица, со истакнување на жолтото гаватеиро

Слика 41 – Маса со жолти прегради

Слика 42 – Матична канцеларија со акцент на сликите

Слика 43 – Нагласи за постери и акрилни столчиња

Слика 44 – Домашна канцеларија со ѕидни графити

Слика 45 – Матична канцеларија со интимна средина

Слика 46 – Уметничка канцеларија со џиновско сликарство наѕид

Слика 47 – Мебел со неколку прегради, истакнувајќи ги лустерите

Слика 48 – Чиста домашна канцеларија со розови детали

Слика 49 – Друга домашна канцеларија со акценти за сликите

Слика 50 – Фиока за биро

Слика 51 – Минималистичка домашна канцеларија со тркалезно огледало

<55

William Nelson

Џереми Круз е искусен дизајнер на ентериер и креативен ум зад широко популарниот блог, Блог за декорација и совети. Со своето остро око за естетика и внимание на деталите, Џереми стана авторитет во светот на дизајнот на ентериер. Роден и израснат во мал град, Џереми уште од мали нозе развил страст за трансформирање простори и создавање убави средини. Тој ја продолжи својата страст со завршување на диплома за внатрешен дизајн на престижен универзитет.Блогот на Џереми, Блог за декорација и совети, служи како платформа за тој да ја покаже својата експертиза и да го сподели своето знаење со огромна публика. Неговите написи се комбинација од проникливи совети, водичи чекор-по-чекор и инспиративни фотографии, кои имаат за цел да им помогнат на читателите да ги создадат своите простори од соништата. Од мали измени во дизајнот до целосно преуредување на собите, Џереми дава лесни за следење совети кои одговараат на различни буџети и естетика.Уникатниот пристап на Џереми кон дизајнот лежи во неговата способност беспрекорно да комбинира различни стилови, создавајќи хармонични и персонализирани простори. Неговата љубов кон патувањето и истражувањето го навела да црпи инспирација од различни култури, инкорпорирајќи елементи на глобален дизајн во неговите проекти. Користејќи го своето големо знаење за палети на бои, материјали и текстури, Џереми трансформираше безброј својства во прекрасни простори за живеење.Не само што стави Џереминеговото срце и душа во неговите дизајнерски проекти, но тој исто така ја цени одржливоста и еко-пријателските практики. Тој се залага за одговорна потрошувачка и промовира употреба на еколошки материјали и техники во неговите објави на блогот. Неговата посветеност на планетата и нејзината благосостојба служи како водечки принцип во неговата дизајнерска филозофија.Покрај водењето на својот блог, Џереми има работено и на бројни проекти за дизајн на станбени и комерцијални објекти, заработувајќи признанија за неговата креативност и професионалност. Тој, исто така, беше вклучен во водечките списанија за дизајн на ентериер и соработуваше со истакнати брендови во индустријата.Со својата шармантна личност и посветеност да го направи светот поубаво место, Џереми Круз продолжува да инспирира и трансформира простори, совет за дизајн во исто време. Следете го неговиот блог, Блог за декорација и совети, за дневна доза на инспирација и стручни совети за сите работи за внатрешен дизајн.