Услови за мајчинство: идеи, фотографии и упатства што треба да ги следите

 Услови за мајчинство: идеи, фотографии и упатства што треба да ги следите

William Nelson

По многу вознемиреност и исчекување, бебето конечно се роди. Оттогаш, новото семејство добива секојдневни посети од роднини и пријатели кои сакаат да го пречекаат малечкото штотуку пристигнало во светот. И еден начин да се каже благодарност за сето ова покажување на наклонетост и наклонетост е со подарување на посетителите со породилни сувенири.

Овие мали почести може да се направат на безброј начини. Има и такви кои претпочитаат сувенири со декоративна пристрасност, други кои претпочитаат да му дадат пофункционална карактеристика, па дури и оние кои се јадат, направени да траат многу малку.

Покрај видот на сувенирот, вие уште треба да одлучите дали ќе се купат готови или дали ќе ги направите сами. Во тој случај, важно е да следите неколку упатства за да биде сè совршено.

Па, кој знаеше дека за едноставен породилен сувенир ќе бидат потребни толку многу одлуки? Но, не плашете се од тоа. Тоа е само начин да се гарантира најдоброто можно сеќавање на тој посебен момент.

И затоа е напишан овој пост: да ви помогне да го изберете сувенирот за породилно што најмногу одговара на вашето семејство. Ќе ви претставиме многу убави, креативни и евтини идеи за подароци за породилно. Следете заедно со нас:

Предлози за породилни сувенири што треба да ги направите дома

Направете сами два во едно: миризлива свеќа и пусти засувенир за трудници

Првиот предлог за сувенир за трудници е овој туторијал кој ве учи како да направите миризлива и персонализирана свеќа. Вториот совет е многу симпатична кутија од МДФ исполнета со пусти. Во видеото кутиите се дадени на лекарскиот тим кој го спровел породувањето, но идејата можете да ја искористите за сите кои ќе дојдат да го посетат семејството. Проверете го чекор по чекор:

Погледнете го ова видео на YouTube

Лесен и евтин породилен подарок за правење

Ако барате лесен, едноставен породилен подарок и евтин да се направи, па не заборавајте да го погледнете ова видео туторијал. Ќе видите колку е едноставно да ги задоволите вашите посетители, а најдобро од сè, без да потрошите цело богатство за да го направите тоа. Научете како во следниот чекор по чекор:

Гледајте го ова видео на YouTube

Направете го тоа сами: алкохолен гел породилен сувенир

Следното видео носи функционален и убава опција за сувенир: гел алкохол. Покрај тоа што е корисен, овој сувенир лесно се носи во вашата чанта и ќе биде хит кај вашите пријатели и роднини. Притиснете play и погледнете го чекор по чекор:

Гледајте го ова видео на YouTube

Провансалски сувенир за породилно

Провансалскиот стил е најуспешен во украсувањето на забавите а може да се земе и како сувенир за породилно. Идејата овде беше да се украси кутија и да се наполнисо куршуми, но може да се одлучите за бонбони, на пример. Значи, погледнете како да го направите овој сувенир:

Погледнете го ова видео на YouTube

Како да направите освежувач за породилно сувенир

Освежувачите на соби се секогаш добро добредојдени , особено кога станува збор за сувенири. Во случај на чанти за трудници, можете да се одлучите за персонализирана етикета и да додадете мек и нежен мирис, како бебешките. Сакате да научите како да го направите овој сувенир? Потоа погледнете го следното видео:

Погледнете го ова видео на YouTube

Парфимиран облак за сувенир за трудници

Ќе бидете воодушевени од оваа едноставна и евтина идеја за породилен подарок . Предлогот е на посетителите да им се подари супер убаво и миризливо мало облаче кое може да се користи во плакарите, фиоките и внатре во бањата. Погледнете го чекор-по-чекор во следното видео:

Гледајте го ова видео на YouTube

60 идеи за породилни сувенири за да ги имате како референца

Сè уште недостасуваат инспирации за вашиот породилен сувенир? Не е затоа, избравме 60 слики од сувенири за породилно за да ве оставиме да воздивнете. Има по малку од сè: креативни, едноставни, елаборирани, опции за јадење и така натаму. Проверете:

Слика 1 – Украсени колачиња понудени како породилен сувенир во кутиите нахартија.

Слика 2 – Овде, породилниот сувенир е миризлива кесичка украсена со мини цуцла.

Исто така види: Фасада на продавница: како да го направите тоа, совети и фотографии за да бидете инспирирани

Слика 3 – Херметички тегли исполнети со разни подароци: добра опција за сувенир за трудници.

Слика 4 – Со славно брендирано лице , овој едноставен сувенир се сведува на бонбона завиткана во персонализирана хартија.

Слика 5 – ангелски сувенир за породилно.

Слика 6 – А да понудите миризлива свеќа во стаклената тегла?

Слика 7 – Ги знаете тие мента бонбони долго пакување и кои се супер познати? Можете да ги користите како сувенир за породилно.

Слика 8 – Не заборавајте да оставите посебно место само за сувенирите.

Слика 9 – Теглата со бонбони носи посебна благодарност до оние кои се посветија на посетата.

Слика 10 – А кутија воздишки! Погледнете каква едноставна и поинаква идеја за породилен сувенир.

Слика 11 – Копчиња сапун во облик на круна, но можете да го искористите дизајнот што вие претпочитаат.

Слика 12 – Тегли за желе: како да не го сакате овој предлог за сувенир за трудници?

Слика 13 – Едноставна и рустикална опција за сувенир за породилно.

Слика 14– Чоколадни бонбони испорачани во специјално пакување.

Исто така види: Тркалезен тепих со капчиња: чекор по чекор и креативни идеи

Слика 15 – Тарот картички и мини гуми: персонализацијата е сè во сувенирите.

Слика 16 – Дали размислувавте да подарите мини капчиња кактуси како сувенир за породилно? Многу слатко!

Слика 17 – Сапуни и етикети: само тоа е доволно за да се создаде сувенир за породилно.

Слика 18 – породилен сувенир од светот на месечината.

Слика 19 – Шишиња украсени со зелени гранчиња: едноставни, но полн со шарм.

Слика 20 – Секако макароните не би биле изоставени од предлозите за сувенири за трудници.

Слика 21 – Кутиите се одлични опции за сувенири: можете да ставите што сакате внатре и да ги декорирате како што сакате.

Слика 22 – Дали го знаете пакувањето на јајцето? Овде се користеше како кутија за породилниот сувенир.

Слика 23 – Малку креативност и со потребните материјали можете да создадете уникатен и уникатен породилен сувенир оригиналот.

Слика 24 – Чантите со органза се исто така популарни меѓу сувенирите за породилно: тие се убави, евтини и разновидни.

Слика 25 – Погледнете уште еден одличен предлог за сувенир за јадење:вафли.

Слика 26 – Крпи за раце! Тие се уште поубави со ознаките.

Слика 27 – Сувенирот за трудници можеби е дури и едноставен, но со уредно пакување станува убав.

Слика 28 – Гел алкохол: корисен, евтин и убав сувенир.

Слика 29 – Совет за оние кои сакаат да понудат сувенири за јадење: направете ги однапред и замрзнете ги, на крајот на краиштата, никогаш не се знае кога бебето ќе одлучи да дојде на свет.

Слика 30 – Каква деликатна идеја: бисквитни фустани.

Слика 31 – Миризлив сувенир: спреј со вкус на лаванда.

Слика 32 – Понудете капучино или торта во тенџерето, но со еден детал: посетителите ги земаат состојките и го прават дома.

Слика 33 – колички, боди, цуцли и пелени: сè што се однесува на универзумот на мајчинството може да послужи како инспирација за сувенир.

Слика 34 – Колички, боди, цуцли и пелени: сè што се однесува на светот на мајчинството може да послужи како инспирација за сувенир.

Слика 35 – Колички, onesies , цуцли и пелени: сè што се однесува на универзумот на мајчинството може да послужи како инспирација за сувенир.

Слика 36 – Едноставен цвет веќе го напушта сувениротпоубаво и попривлечно.

Слика 37 – Можете да ги комбинирате боите на собата на бебето со боите на сувенирот за трудници.

Слика 38 – Торта на стап украсен со фондан: шарм!

Слика 39 – Лижавчиња направени од облека бебе.

Слика 40 – Двоен сувенир: мала куќа со слатки и привезок.

Слика 41 – Едноставно како сè: чоколадни топчиња со персонализирана етикета.

Слика 42 – лижавчиња од бел слез: лесно, брзо и евтино за правење.

Слика 43 – Сувенир од природно породилно: садници од рузмарин.

Слика 44 – Сувенир од бело породилно со допир на злато.

Слика 45 – Тенџере со крем насликано и персонализирано со името на бебето.

Слика 46 – Декоративна чинија со сите информации за раѓањето на бебето.

Слика 47 – Вреќи со крофни!

Слика 48 – Наместо млеко, бонбони.

Слика 49 – А што мислите за вкусно јаболко пита како породилен сувенир?

Слика 50 – Ако сакате нешто поинтимно и лично, напишете ги рачно признанијата.

Слика 51 – „Добредојдовте“ на различни јазици: вака пишува во тетратката за подарокпосетители.

Слика 52 – Чоколадото никогаш не е премногу!

Слика 53 – Бисквит Little Angels: многу симпатична опција за сувенир за породилно.

Слика 54 – Малку за секојдневниот живот на мајката во форма на сувенир.

Слика 55 – Сите детали се важни за сувенирот да биде совршен.

Слика 56 – Дали некогаш сте размислувале да подарите со природни цвеќиња? Несомнено, многу поинаков сувенир за породилно, исто како оној на сликата.

Слика 57 – Дали сакате и знаете да капете? Тогаш ова може да биде совршен сувенир за породилно за вас.

Слика 58 – Шишето е шармантно, но благодарноста е уште повеќе.

Слика 59 – минијатурни бебиња што треба да ги однесете дома.

Слика 60 – И конечно, овие мечки слатки завиткани во крпи.

William Nelson

Џереми Круз е искусен дизајнер на ентериер и креативен ум зад широко популарниот блог, Блог за декорација и совети. Со своето остро око за естетика и внимание на деталите, Џереми стана авторитет во светот на дизајнот на ентериер. Роден и израснат во мал град, Џереми уште од мали нозе развил страст за трансформирање простори и создавање убави средини. Тој ја продолжи својата страст со завршување на диплома за внатрешен дизајн на престижен универзитет.Блогот на Џереми, Блог за декорација и совети, служи како платформа за тој да ја покаже својата експертиза и да го сподели своето знаење со огромна публика. Неговите написи се комбинација од проникливи совети, водичи чекор-по-чекор и инспиративни фотографии, кои имаат за цел да им помогнат на читателите да ги создадат своите простори од соништата. Од мали измени во дизајнот до целосно преуредување на собите, Џереми дава лесни за следење совети кои одговараат на различни буџети и естетика.Уникатниот пристап на Џереми кон дизајнот лежи во неговата способност беспрекорно да комбинира различни стилови, создавајќи хармонични и персонализирани простори. Неговата љубов кон патувањето и истражувањето го навела да црпи инспирација од различни култури, инкорпорирајќи елементи на глобален дизајн во неговите проекти. Користејќи го своето големо знаење за палети на бои, материјали и текстури, Џереми трансформираше безброј својства во прекрасни простори за живеење.Не само што стави Џереминеговото срце и душа во неговите дизајнерски проекти, но тој исто така ја цени одржливоста и еко-пријателските практики. Тој се залага за одговорна потрошувачка и промовира употреба на еколошки материјали и техники во неговите објави на блогот. Неговата посветеност на планетата и нејзината благосостојба служи како водечки принцип во неговата дизајнерска филозофија.Покрај водењето на својот блог, Џереми има работено и на бројни проекти за дизајн на станбени и комерцијални објекти, заработувајќи признанија за неговата креативност и професионалност. Тој, исто така, беше вклучен во водечките списанија за дизајн на ентериер и соработуваше со истакнати брендови во индустријата.Со својата шармантна личност и посветеност да го направи светот поубаво место, Џереми Круз продолжува да инспирира и трансформира простори, совет за дизајн во исто време. Следете го неговиот блог, Блог за декорација и совети, за дневна доза на инспирација и стручни совети за сите работи за внатрешен дизајн.