Волшебна градина: 60 ​​идеи за декорација на теми со фотографии

 Волшебна градина: 60 ​​идеи за декорација на теми со фотографии

William Nelson

Цвеќиња, пеперутки и многу деликатес го сочинуваат сценариото на забавата во Маѓепсана градина. Темата стана сè попопуларна и ги презема детските забави.

Но, како да ја декорирате забавата во Маѓепсана градина? Што да се служи? Како се поканите и услугите? За да ви помогнеме да одговорите на сите овие прашања, составивме мал водич со се што треба да знаете за да организирате многу посебна забава во Волшебната градина. Погледнете ги советите:

Што е забава во Jardim Encantado?

Забавата во Jardim Encantado користи природни елементи за да создаде деликатна декорација, со селска и пријатна атмосфера. Светлите и нежни бои се многу чести во овој вид декорација, малите животни како верверички, птици, пеперутки, бубамари и многу цвеќиња, зелени листови, гранчиња, печурки, камчиња и други елементи кои наликуваат на градина.

O Enchanted garden theme може дури и да добие персонализирана тема како што е маѓепсана градина со пеперутки, самовили или со името на роденденската девојка, на пример.

Како да организирате забава во маѓепсана градина

Покани

Првата работа на која треба да размислите е поканата. Забавата започнува со него, затоа внимавајте при изборот на бои и дизајни. Можете да се одлучите за готов шаблон за покана со маѓепсана градинарска тема. Лесно се наоѓаат на интернет, само треба да ги преземете, да ги додадете информациите иИспечати. Но, ако сакате, можете сами да ја направите поканата или да ја направите во печатарска компанија.

Локација

Волшебната градинарска тема е особено погодна за локација на отворено, опкружена со природа, како на пр. како фарма, фарма или пошумен двор. Природниот пејзаж придонесува – и многу – за украсувањето на забавата. Меѓутоа, ако не е можно забавата да се одржи на отворено, зајакнете го присуството на природата во декорацијата користејќи природни елементи.

Декорација

Декорацијата на маѓепсаната забава во градината, како што беше споменато претходно, вклучува цвеќиња, пеперутки, нежни бои, мали животни и други елементи кои се однесуваат на градина. Но, постојат два специфични типа на декорација што може да се користат во оваа тема, погледнете ја подолу:

Провансалска или рустикална?

Декорацијата на маѓепсаната забава во градината може да биде провансална или рустикална. Која е разликата? Провансалскиот стил е обележан со светли и меки тонови како бела, розова и јоргована. Пастелните тонови се исто така присутни во овој стил на декорација.

Друга карактеристика на провансалскиот е цветните принтови и елаборираниот и рафиниран финиш на мебел и порцелан. Ретро предметите се исто така дел од овој тип на декорација.

Рустичната декорација на маѓепсаната градинарска тема дава приоритет на употребата на елементи како дрво – во неговиот природен тон – повпечатливи и живи бои, природни влакна, како на пр. слама и плетен, во прилог насилно присуство на нијанси на зелена боја во вазни и панели.

Двата стила совршено се вклопуваат во маѓепсаната забава во градината и изборот на еден или на друг ќе зависи исклучиво и исклучиво од вашиот личен вкус.

Што да се сервира на маѓепсаната забава во градината

Храната и пијалоците на маѓепсаната забава во градината може – и треба – да ја следат декорацијата на забавата, особено оние деликатеси што беа изложени, како што се слатки и колачи. Подгответе и грицки со насмеани лица и облик на цвеќиња и животни, на пример.

За пиење, врвот е многу сладок и шарен безалкохолен удар.

Сувенири

Време да размислите за сувенирите оставете ја креативноста да тече, но фокусирајте се на главната тема на забавата што се елементите на градината. Во тој случај, вреди да се размислува за сувенири во вид на пеперутки, цвеќиња и бубамари.

Волшебна градина: 60 ​​идеи за декорација на теми со фотографии

Сега кога знаете како да организирате маѓепсана градина забава, Што мислите за проверка на идеите за декорација со темата? Донесовме 60 маѓепсани инспирации за забава во градината за да ги земете и вие на вашата забава. Проверете:

Слика 1 – На оваа забава во маѓепсана градина преовладува белата боја, а над неа многу цвеќиња и лисја.

Слика 2 – Романтично, нежно и многу женствено: ова е душата на забавата Jardim Encantado.

Слика 3 – Цветен аранжманго зазема целиот центар на масата.

Слика 4 – На оваа друга забава во маѓепсана градина, провансалскиот стил доминира на сцената; нагласување за рамката за слика покриена со „трева“.

Слика 5 – Колку се шармантни овие слатки! Лицето на забавата во Enchanted Garden.

Слика 6 – Торта со ефект на акварел за забавата во Enchanted Garden на отворено.

Слика 7 – Забава буквално во градината; кафезите ја комплетираат декорацијата.

Слика 8 – Линија за облека со лисја и цветови за порустична и опуштена декорација за забава во маѓепсана градина.

Слика 9 – Линија за облека со лисја и цвеќиња за порустична и опуштена декорација за забава во маѓепсана градина.

Слика 10 – Донесете сликање на лице на забавата во маѓепсана градина; на децата ќе им се допадне идејата.

Слика 11 – Забава во маѓепсана градина за едногодишно бебе; не си доволно возрасен за ваква прослава!

Слика 12 – Уште една убава идеја за декорација за забава во маѓепсана градина за бебиња.

Слика 13 – Однадвор тортата е цветна, одвнатре станува прекрасно виножито.

Слика 14 – Овде идејата беше да се направи подна торта со фондан украсен со самовили, цвеќиња и птици; нагласување за кантата за полевање на врвот на тортата.

Слика 15 –Печурките како слатки, нели се слатки?

Слика 16 – Инвестирајте во игри на отворено за да ја направите забавата уште позабавна и пожива.

Слика 17 – Цветни лакови за украсување на ѕидот.

Слика 18 – Засади шума: сувенир предлог тука се садници од растенија и дрвја, не може да биде посоодветно на темата, нели?

Слика 19 – Плетен мебел, плетен стебло дрво и мов: колку поприродна, толку поубава е забавата во маѓепсана градина.

Слика 20 – Дрво, лисја и цвеќиња, но што навистина се истакнува во оваа декорација се фенерите.

Слика 21 – Дури и шишињата со сокови учествуваат во украсувањето на забавата во Маѓепсана градина.

Слика 22 – Осветлете ја забавата со свеќи.

Слика 23 – Разиграна и маѓепсана.

Исто така види: Рустикална декорација: откријте 70 фотографии од украсени средини

Слика 24 – Гола торта се вклопува како ракавица во темата на забавата на Jardim Encantado.

Слика 25 – Гола торта одговара како ракавица, ракавица во темата на забавата во Jardim Encantado.

Слика 26 – Колачиња во форма на ѕвезда за забавата Jardim Encantado.

Слика 27 – Макарони, гола торта и цвеќиња за украсување на масата на забавата во Волшебната градина.

Слика 28 – Идејна рустикална торта за забавата во Волшебната градина.

Слика 29 –Маси на отворено за да уживате во еден ден во градината дома.

Слика 30 – Специјално катче на забавата во Маѓепсана градина за да се подарат некои слатки и сувенири.

Слика 31 – Специјално катче на забавата во Волшебната градина за да се презентираат некои слатки и сувенири.

Слика 32 – Магични стапчиња за самовилите на забавата во Волшебната градина.

Слика 33 – Не може да има подобар амбиент за забавата во Волшебната градина од шумите во позадина, како оваа на сликата.

Слика 34 – Сон на една девојка: 15-годишна забава со тема Маѓепсана градина.

Слика 35 – Луксузна маѓепсана забава во градина.

Слика 36 – Направете и дистрибуирајте венци од цвеќиња за гостите на забавата.

Слика 37 – Маѓепсана покана, исто како градината за забава.

Исто така види: Проект за осветлување: 60 совети, типови на осветлување и проекти

Слика 38 – Шатор за релаксација за време на забавата во Волшебната градина.

Слика 39 – Претворете ги малите гости во прекрасни пеперутки за време на Волшебната градина забава .

Слика 40 – Дали имате кекс? Исто така има! А за нивно украсување, ништо подобро од шантили цвеќиња.

Слика 41 – Enchanted Garden Party едноставна, но многу шармантна; хартиените цвеќиња се врв на декор.

Слика 42 – Слатки украсени со хартиени цветовиточно.

Слика 43 – Волшебна забава во градина во бела, јоргована и зелена боја.

Слика 44 – Забава во маѓепсана градина за уживање во секој детал.

Слика 45 – провансалска и нежна; забележи ги исклучителните детали од садовите и приборот за јадење на масата.

Слика 46 – Кој рече дека треба да потрошите многу за да имате неверојатна забава во Волшебната градина? Орнаментите од хартија формираат прекрасна декорација, трошат многу малку.

Слика 47 – Пеперутки! Овде тие се истакнуваат.

Слика 48 – Обложете се на балоните за да го комплетирате декорот и да ја донесете таа разиграна и забавна страна на забавата во Волшебната градина.

Слика 49 – Едноставен сувенир за забавата во маѓепсана градина: кеси од бела хартија украсени со хартиени цветови.

Слика 50 – Едноставен сувенир за забавата во маѓепсана градина: бели хартиени кеси украсени со хартиени цветови.

Слика 52 – Панел со фотографии за правење забава поинтимна и подобредојдена.

Слика 53 – Користете чипка на забавата во Волшебната градина; ткаенината е нежна, романтична и женствена како темата на забавата.

Слика 54 – Шаблон за покана за забавата во маѓепсана градина; гостите веќе ја чувствуваат атмосферата на забавата само гледајќи ја.

Слика 55 – ЗаНаправете сите да се чувствуваат удобно.

Слика 56 – Природните елементи како плетен и слама исто така се комбинираат со декорацијата на забавата во Маѓепсана градина.

Слика 57 – Природните елементи како плетен и слама исто така се комбинираат со декорацијата на забавата во маѓепсана градина.

Слика 58 – Оваа маѓепсана градина се обложи на контрастот помеѓу светлите и темните бои.

Слика 59 – Која девојка не би ја сакала оваа идеја?

Слика 60 – Обезбедете костими за да можат децата уште повеќе да влезат во маѓепсаната атмосфера на забавата.

William Nelson

Џереми Круз е искусен дизајнер на ентериер и креативен ум зад широко популарниот блог, Блог за декорација и совети. Со своето остро око за естетика и внимание на деталите, Џереми стана авторитет во светот на дизајнот на ентериер. Роден и израснат во мал град, Џереми уште од мали нозе развил страст за трансформирање простори и создавање убави средини. Тој ја продолжи својата страст со завршување на диплома за внатрешен дизајн на престижен универзитет.Блогот на Џереми, Блог за декорација и совети, служи како платформа за тој да ја покаже својата експертиза и да го сподели своето знаење со огромна публика. Неговите написи се комбинација од проникливи совети, водичи чекор-по-чекор и инспиративни фотографии, кои имаат за цел да им помогнат на читателите да ги создадат своите простори од соништата. Од мали измени во дизајнот до целосно преуредување на собите, Џереми дава лесни за следење совети кои одговараат на различни буџети и естетика.Уникатниот пристап на Џереми кон дизајнот лежи во неговата способност беспрекорно да комбинира различни стилови, создавајќи хармонични и персонализирани простори. Неговата љубов кон патувањето и истражувањето го навела да црпи инспирација од различни култури, инкорпорирајќи елементи на глобален дизајн во неговите проекти. Користејќи го своето големо знаење за палети на бои, материјали и текстури, Џереми трансформираше безброј својства во прекрасни простори за живеење.Не само што стави Џереминеговото срце и душа во неговите дизајнерски проекти, но тој исто така ја цени одржливоста и еко-пријателските практики. Тој се залага за одговорна потрошувачка и промовира употреба на еколошки материјали и техники во неговите објави на блогот. Неговата посветеност на планетата и нејзината благосостојба служи како водечки принцип во неговата дизајнерска филозофија.Покрај водењето на својот блог, Џереми има работено и на бројни проекти за дизајн на станбени и комерцијални објекти, заработувајќи признанија за неговата креативност и професионалност. Тој, исто така, беше вклучен во водечките списанија за дизајн на ентериер и соработуваше со истакнати брендови во индустријата.Со својата шармантна личност и посветеност да го направи светот поубаво место, Џереми Круз продолжува да инспирира и трансформира простори, совет за дизајн во исто време. Следете го неговиот блог, Блог за декорација и совети, за дневна доза на инспирација и стручни совети за сите работи за внатрешен дизајн.