Забава Алиса во земјата на чудата: совети за организирање и украсување со фотографии

 Забава Алиса во земјата на чудата: совети за организирање и украсување со фотографии

William Nelson

Забавата Алиса во земјата на чудата е една од најбараните од девојките. Со овој тип на тема, можно е да се украсуваат и за детски родендени и за тинејџери, па дури и за 15-ти родендени.

За ова, неопходно е да се биде креативен кога размислувате за украсните елементи, бидејќи темата ја е доста обемна и полна со шарени и различни ликови. Главниот лик одлично оди со храбри и решителни девојки.

За да ви помогнеме во процесот на украсување на забавата Алиса во земјата на чудата, го подготвивме овој пост со најдобрите совети. Идеите што ги споделуваме се примерок за тоа што може да се направи и како може да се инспирирате да направите спектакуларна декорација.

Каква е приказната за Алиса во земјата на чудата?

Алиса во земјата на чудата Maravilhas е книга која ја раскажува приказната за главниот лик по име Алис, кој паѓа во зајачка дупка. Оваа дупка ја носи на фантастично место.

Во овој имагинарен универзум, Алиса запознава некои чудни суштества кои ги наоѓаме само во соништата и таа почнува да живее некои необични искуства и ситуации додека нејзината помлада сестра не ја разбуди .

Кои се главните ликови во приказната Алиса во земјата на чудата?

Алиса

Протагонистот на приказната кој прикажува многу рационални ставови и е земен од храброст да се соочи со ситеситуациите што се случуваат во книгата.

Бел зајак

Тоа е зајакот што Алис го следи додека не падне во нејзината дупка. Малото животно се плаши од сè, вклучувајќи ја и самата Алис. Часовникот е неговиот најдобар пријател, бидејќи секогаш изгледа како да доцни за се.

Чешир мачка

Попознат како Чешир Мачка поради обликот на устата, ликот е исклучително независен и секогаш се појавува и исчезнува без луѓето да забележат.

Лудиот шапкач

Лудиот хејтер е еден од најенигматичните ликови во историјата. За лудост, кралицата на срцата му вети обезглавување на ликот.

Кралица на срцата

Ликот е вообичаено авторитарен и импулсивен. Меѓу неговите наредби е обезглавување на сите, што мора да го направат неговите војници (карти за играње).

Кои се боите на темата Алиса во земјата на чудата?

Нема одредена боја што е поврзана со темата Алиса во земјата на чудата, бидејќи елементите се исклучително шарени за да го претстават разиграниот универзум создаден од авторот.

Сепак, можете да ги користите и злоупотребувате боите светло сина и бела, бидејќи се однесуваат на фустанот на Алиса . Сепак, можно е да се користат најразлични бои како црвена и црна.

Кои елементи треба да бидат дел од декорот на Алиса во земјата на чудата?

Приказната за Алиса во земјата на чудата е полна соразлични и исклучително колоритни ликови.

Според заплетот е можно да се направи декорација за секое време кажано во книгата.

Некои ликови и елементи не можат да изостанат од декорацијата. Меѓу нив има часовници, зајак, котел, цвеќиња, чаша, книги, карти за играње, капи, црвени и бели рози и мачка.

Што да се понуди како сувенир?

Сувенирите не можат да изостанат од детските забави, особено ако темата е Алиса во земјата на чудата, бидејќи има неколку опции за оваа приказна. Можете да ги користите и сопствените елементи и диференцираното пакување. Погледнете ги опциите:

 • Прилагодена перница од ткаенина;
 • Физури за девојки;
 • Шогли;
 • Минијатурни часовници;
 • Торби со слатки;
 • Посебен подарок како привезок;
 • Вазни за цвеќиња;
 • Кутија со слатки;
 • Комплет со книги.
 • 9>

  60 идеи и инспирации за организирање забава на тема Алиса во земјата на чудата

  Слика 1 – Забавата на тема Алиса во земјата на чудата може да се користи и за родендени за деца и тинејџери.

  Слика 2 – Слатките може да се стават во проѕирно пакување како да се вистински богатства.

  Слика 3 – Чајот не може да изостане при послужување гости, бидејќи традицијата е дел од темата Алиса во земјата на чудатаЧуда.

  Слика 4 – Слатките може да се направат во форма на часовник.

  Слика 5 – Резервирајте изненадувања за гостите со сувенирите во разигран ритам.

  Слика 6 – Украсете ја забавата користејќи ги картите за играње во голема големина.

  Слика 7 - Тортата може да се приспособи со елементите што се дел од сценариото Алиса во земјата на чудата.

  Слика 8 – Послужете пијалоци што одговараат на темата за забава.

  Слика 9 – Задолжително украсете ја предната страна на забавата со укажувањата на настанот за гостите да не се изгубат.

  Слика 10 – Шолјите за чај треба да и дадат посебен шмек на декорацијата .

  Слика 11 – Знајте дека е можно да се создаде сценарио Алиса во земјата на чудата со кукли во стил на бебиња за детски родендени.

  Слика 12 – Користете ја вашата креативност кога ги украсувате колачите.

  Слика 13А – Обложувајте се на декорација со розовата главна боја на забавата.

  Слика 13Б – Бојата мора да преовладува во сите елементи што ја сочинуваат сцената за забава .

  Слика 14 – Ставете неколку колачиња персонализирани од забавата за гостите да ги послужат сами по желба.

  Слика 15 – на забаватасо темата Алиса во земјата на чудата, елементи како што се цвеќиња, клучеви и часовници не можат да изостанат од декорацијата.

  Исто така види: Земја свадба: сè за украсување со овој стил на церемонија

  Слика 16 – Користете фондан за да направите декорација диференцирана на тортата Алиса во земјата на чудата.

  Слика 17 – За да ги натерате гостите да влезат во земјата на чудата на Алиса, подгответе неколку реквизити кои се поврзани со темата.

  Слика 18 – За годишнината од 1 година, приспособете го пакувањето со хартиени кукли што ги претставуваат ликовите.

  Слика 19 – Украсете со шаховските фигури.

  Слика 20 – Исечете ги сендвичите во облик на елементи кои се дел од приказната за Алиса во земјата на чудата.

  Слика 21 – Користете многу цвеќиња и лисја за да направите декорација што ве потсетува на шумата на Алиса во земјата на чудата.

  Слика 22 – Пијалакот за забава мора да ја придружува бојата на декорацијата.

  Слика 23 – Наместо да организирате огромна забава, подгответе попладневен чај за да го прославите роденденот во стилот Алиса во земјата на чудата.

  Слика 25 – Ако сакате да направите нешто многу персонализирано, ангажирајте професионалец кој ќе го наслика ликот Алиса од земјата на чудата на чантите со сувенири.

  Слика 26 – Разберете дека малитедеталите можат да направат голема разлика во украсувањето на Алиса во земјата на чудата.

  Слика 27 – Наместо да декорирате со ликот Алиса во земјата на чудата, можете да подготвите нешто користејќи само Кралица.

  Слика 28 – Приспособете го пакувањето на добрите со етикети во облик на часовникот.

  Слика 29 – Користете салфетки во боја за чување на приборот за јадење и додадете украсни детали поврзани со темата.

  Слика 30 – Направете некои предмети во минијатури за подарување на гостите.

  Слика 31 – Забавата Алиса во земјата на чудата може да следи порустикален стил. Само користете ѕид направен целосно од дрво.

  Слика 32 – Макароните се слатки кои не можат да изостанат од детските забави, но направете им поинаков украс.

  Слика 33 – Користете ја посветлата нијанса на сина боја кога ја правите тортата со темата Алиса во земјата на чудата.

  Слика 34 – Направете индикативни знаци за гостите да не се изгубат на забавата.

  Слика 35 – Погледнете го задоволството што треба да го дадете овој сувенир на гостите.

  Слика 36 – Друго уживање е оваа торта поп во форма на фустанот Алиса во земјата на чудата, уште повеќе што е спакувана во овој објекттранспарентен.

  Слика 37 – Користете некои дрвени предмети и аранжмани со листови кога ја правите декорацијата со темата Алиса во земјата на чудата.

  Слика 38 – Идентификувајте ги пијалоците со мека декорација.

  Слика 39 – Послужете ги десертите во саксии во форма од проѕирни лименки. Пакувањето одлично се совпаѓа со декорот.

  Слика 40 – Елементите како шапката и куклата Алис не можат да изостанат од декорот.

  Слика 41 – Подгответе прекрасна маѓепсана шума која ќе биде амбиент за декорација на Алиса во земјата на чудата.

  Слика 42 – Прилагодете ги слатките за забава со главните елементи на темата Алиса во земјата на чудата.

  Слика 43 – Украсете со различни видови и големини чаши.

  Слика 44 – Кога правите покана за забава, користете го форматот на картата за играње за да ја запомните темата Алиса во земјата на чудата.

  Слика 45 – Персонализираните чанти со темата најмногу се користат како сувенири на родендени.

  Исто така види: Фармски куќи: 60 неверојатни проекти, модели и фотографии

  Слика 46 – Или можете да користите некои кутии со слатки како сувенири.

  Слика 47 – Часовниците со различни форми и големини се основни парчиња во декорацијата на Алиса во земјата на чудата.

  Слика 48 – Можешнаправете провансалска декорација и користете го винтиџ стилот во пакувањето на бонбоните.

  Слика 49 – Детските забави не можат да пропуштат игри за да ги возбудат децата. Добра опција е да се поделат цртежи за децата да сликаат.

  Слика 50 – Користете глина за моделирање за да направите неколку печурки за да ја декорирате забавата.

  0>

  Слика 51 – Украсете со приоритет на употребата на цветни аранжмани, без разлика дали за декорација на масата или за украсување на ѕидот.

  Слика 52 – За да направите торта со елементи на тема Алиса во земјата на чудата, треба да користите фондан и да му дадете приоритет на лажната торта.

  Слика 53 – Внимавајте при украсувањето на главната маса на забавата со темата Алиса во земјата на чудата.

  Слика 54 – Сите предмети за забава мора да бидат персонализирани со избраната тема.

  Слика 55 – Стариот велосипед може да се користи за поставување на сувенирите за забава. Изгледот е многу ретро.

  Слика 56 – Како да им поделите слатки сувенири на децата.

  Слика 57 – Секое дете е лудо по хинап, затоа искористете ја приликата да ги понудите како сувенир за забава.

  Слика 58 – А подготвување жив ѕид за украсување на забавата со темата Алиса во земјата на чудата.

  Слика 59 – ШтоКако да подготвите жив ѕид за да ја декорирате забавата со темата Алиса во земјата на чудата?

  Слика 60 – Масата за облекување во винтиџ стил е совршена како една главна маса на забавата Алиса во земјата на чудата.

  Забавата Алиса во земјата на чудата е вистински сон за многу девојки, уште повеќе затоа што приказната е полна со забавни шарми и ликови. Како да се инспирирате од идеите што ги споделуваме во оваа објава?

William Nelson

Џереми Круз е искусен дизајнер на ентериер и креативен ум зад широко популарниот блог, Блог за декорација и совети. Со своето остро око за естетика и внимание на деталите, Џереми стана авторитет во светот на дизајнот на ентериер. Роден и израснат во мал град, Џереми уште од мали нозе развил страст за трансформирање простори и создавање убави средини. Тој ја продолжи својата страст со завршување на диплома за внатрешен дизајн на престижен универзитет.Блогот на Џереми, Блог за декорација и совети, служи како платформа за тој да ја покаже својата експертиза и да го сподели своето знаење со огромна публика. Неговите написи се комбинација од проникливи совети, водичи чекор-по-чекор и инспиративни фотографии, кои имаат за цел да им помогнат на читателите да ги создадат своите простори од соништата. Од мали измени во дизајнот до целосно преуредување на собите, Џереми дава лесни за следење совети кои одговараат на различни буџети и естетика.Уникатниот пристап на Џереми кон дизајнот лежи во неговата способност беспрекорно да комбинира различни стилови, создавајќи хармонични и персонализирани простори. Неговата љубов кон патувањето и истражувањето го навела да црпи инспирација од различни култури, инкорпорирајќи елементи на глобален дизајн во неговите проекти. Користејќи го своето големо знаење за палети на бои, материјали и текстури, Џереми трансформираше безброј својства во прекрасни простори за живеење.Не само што стави Џереминеговото срце и душа во неговите дизајнерски проекти, но тој исто така ја цени одржливоста и еко-пријателските практики. Тој се залага за одговорна потрошувачка и промовира употреба на еколошки материјали и техники во неговите објави на блогот. Неговата посветеност на планетата и нејзината благосостојба служи како водечки принцип во неговата дизајнерска филозофија.Покрај водењето на својот блог, Џереми има работено и на бројни проекти за дизајн на станбени и комерцијални објекти, заработувајќи признанија за неговата креативност и професионалност. Тој, исто така, беше вклучен во водечките списанија за дизајн на ентериер и соработуваше со истакнати брендови во индустријата.Со својата шармантна личност и посветеност да го направи светот поубаво место, Џереми Круз продолжува да инспирира и трансформира простори, совет за дизајн во исто време. Следете го неговиот блог, Блог за декорација и совети, за дневна доза на инспирација и стручни совети за сите работи за внатрешен дизајн.