Забава за Ноќта на вештерките: 70 идеи за украсување и тематски фотографии

 Забава за Ноќта на вештерките: 70 идеи за украсување и тематски фотографии

William Nelson

Забавата за Ноќта на вештерките има за цел да го прослави Ноќта на вештерките, која се одржува секоја година на 31 октомври. И покрај застрашувачкиот предлог, макабрната атмосфера е способна да привлече многу забава со игри и уникатна декорација.

За прославата да стане незаборавна, идеално е да се вреднуваат главните елементи на оваа тема. Некои ликови како самата вештерка, вампири, духови, мумии, зомби и черепи се опции за започнување на атмосферата на забавата. Други симболи кои се исто така незаменливи се тиквата, пајажината, црната мачка, лилјакот, крвта и сувите гранчиња.

За да се работи со овие елементи, потребна е креативност и практични вештини. Во случај на тикви, можете да создадете страшни лица со исечоци кои симулираат делови од лицето. Што се однесува до вештерките, обидете се да го вметнете главниот додаток кој таа го користи, а тоа е познатата капа во облик на конус. Оставете ги орнаментите да ги симулираат ковчезите, метлите, котлите, духот од чаршаф и канделабри,

Важно е да проверите каква публика ќе биде забавата за Ноќта на вештерките . Ако настанот е наменет за деца, обидете се да ги намалите застрашувачките елементи. Ако прославата е за возрасни, вечера со свеќи е интересна идеја.

Ноќта на вештерките настојува да работи со карактеристични бои како црна и портокалова, но постои можност за комбинирање на црнатасо злато и сребро. Во темата може да бидат присутни и виолетова и бела боја. Се ќе зависи од предлогот на вашата забава!

Менито придонесува за украсување на трпезата за Ноќта на вештерките! Персонализираната храна, тортите со пластичен прелив од пајак, колачињата со застрашувачки облик и црвен желатин ја прават декорацијата многу поатрактивна.

Ноќта на вештерките доаѓа и затоа не ја пропуштајте оваа прослава. Проверете неколку идеи за украсување забави за Ноќта на вештерките што Декор Fácil ги одвои за вас оваа година:

Модели и идеи за декорација на Ноќта на вештерките

Слика 1 – Направете тематско катче за пијалоци, од стил: подгответе ја вашата магична напивка !

Слика 2 – Користете го мебелот што го поседувате за да создадете слатко катче.

Слика 3 – Декорација за забава за Ноќта на вештерките: инспирирајте се од трендот на геометриски форми со мешавината Б&В.

Црното и белото е силна комбинација за Ноќта на вештерките . Затоа отпечатоците мора да ја следат истата линија на бои.

Слика 4 – Можете да користите некој елемент за Ноќта на вештерките како основа.

За почеток декорацијата обидете се да се одлучат за типичен лик на Ноќта на вештерките. На забавата погоре, претставата на лилјаците ја нападна оваа поставка.

Слика 5 – Каминот мора да добие посебна декорација!

Обидете се да ставете балони црнии белците излегуваат од каминот. Ефектот е уште подобар ако на белите балони се нацртани лица на духови.

Слика 6 – Централен дел за забава за Ноќта на вештерките.

За оние кои бараат за неутралност и нешто помалку застрашувачко може да се инспирира од декорација со нежно обликувани тикви.

Слика 7 – Претворете ги хартиените балони во прекрасни украси за забавата на Ноќта на вештерките.

Обидете се да ја украсите целата околина! Висечките балони се истакнуваат уште повеќе кога се наредени вака, па просторот е пополнет.

Слика 8 – Едноставна забава за Ноќта на вештерките на тремот.

Слика 9 – Pinkween е мешавина од тема и боја!

Слика 10 – Порустикален стил бара повеќе соголени елементи.

Слика 11 – Капкејковите може да се обликуваат како котли!

Капкејковите се хит на секоја забава. Обидете се да ги приспособите според темата. Овој, на пример, беше направен од чоколадо, а одозгора имаше рачка што наликува на форма на котел.

Слика 12 – Мексиканските черепи носат радост на забавата.

Черепите можат да добијат пошарена и повесела верзија. Мексиканските черепи може да се користат како тема за украсување без страв!

Слика 13 – Тиквата е уште еден елемент што можете да го користите и злоупотребувате.

Слика 14 – забава за Ноќта на вештерките во воздухотбесплатно.

За забава на отворено, бохо стилот го зазема просторот. Поинтимната атмосфера треба да биде јасна низ целиот декор.

Слика 15 – Што е со подготовката на храна за Ноќта на вештерките?

Слика 16 – Персонализирај тиквите со допир на гламур на забавата за Ноќта на вештерките.

Слика 17 – Торта за забавата за Ноќта на вештерките.

Слика 18 – Инспирирајте се од забава за Ноќта на вештерките со картичката со бонбони бои.

Слика 19 – Балонот BOO е една од драги за оваа пригода.

Слика 20 – роденденска забава на тема Ноќта на вештерките.

Слика 21 – Казаните се одличен начин за послужување храна.

Слика 22 – Деталите од табелата ја прават целата разлика!

Слика 23 – Слатките украсени со памук имаат сè што е поврзано со темата.

Исто така види: Бои кои одговараат на црната: 55 идеи кои ќе ве инспирираат

Слика 24 – Гламурвин за девојка за забава.

Слика 25 – Едноставна и модерна!

Слика 26 – Сувиот мраз е уште една ставка која треба да се инвестира во декорацијата.

Слика 27 – Пластичните прсти може да се шират околу масата.

Продавниците за забави се полни со идеи за подобрување на вашиот декор. Ако барате практичност, обидете се да се одлучите за овие готови предмети кои ќе го надополнат изгледот на вашата маса.

Слика 28 – Вакакако и други застрашувачки елементи.

Слика 29 – Ако го имате Home Bar, задолжително поставете го како украсен предмет.

Оваа идеја е за забава за возрасни. Количката за шипки е разновиден украсен елемент, кој може да се користи дури и на комеморативни забави како оваа.

Слика 30 – Дури и пијалоците добиваат посебна декорација!

Слика 31 – Торта со пајак за забава на Ноќта на вештерките.

Како е со персонализирана торта за да ја направи атмосферата уште пострашна? Овие пајаци се направени од пластика и може да се купат во продавниците за забави. Не заборавајте пред чистење да ја надополните вашата торта или некоја храна од менито.

Слика 32 – Ако времето е благо, можете да организирате пикник на тема Ноќта на вештерките.

Слика 33 – Не може да изостанат слатки украсени со темата на забавата.

Слика 34 – Декорација со газа е одлична опција за украсување ѕидови и празнини!

Слика 35 – Рустикалниот мебел одлично се комбинира со предлогот.

Слика 36 – Можете да декорирате со неутрални бои за забава во текот на денот.

Слика 37 – Pinkween да го напушти концептот на Позабавен Ноќта на вештерките.

Слика 38 – Во средината на распоредот на балони, вметнете некои тематски, како овој дух.

Слика 39 – Накофа со бонбони не може да недостасува!

Трикувањето е вообичаено кај децата. Кофа во форма на тиква може да помогне да се поддржат сите поволности на крајот од оваа забава.

Слика 40 – Послужавникот за закуски не може да недостасува. Монтирајте друг и ставете го на средината на масата.

Слика 41 – Украсете го подот со балони, а ѕидовите со панделки и стрипови.

Исто така види: Калапи од стиропор: што е тоа, предности, недостатоци и инспиративни фотографии

Слика 42 – Ако е роденденска забава, инспирирајте се од ова различно и модерно расположение!

Слика 43 – Инспирирајте се од делата на режисерот Тим ​​Бартон.

Познат по неговите хорор филмови, ликовите и приказните ги красат украсените колачиња.

Слика 44 – забава за Ноќта на вештерките со неонски декор.

Пајажината исцртана на ѕидот и черепите добиваат експлозија од бои за да го украсат ова трпезариска маса за Ноќта на вештерките неонски.

Слика 45 – Путер и украсени колачиња се сензација на секоја забава, задолжително наредете ги!

Слика 46 – Американски и порцелански чинии може да се користат во текот на целата година. Тоа е инвестиција која се исплати!

Слика 47 – Окружувањето на отворено ја прави атмосферата многу позабавна.

Слика 48 – Допир на розова боја за оние кои не се откажуваат од оваа боја.

Слика 49 – забава за Ноќта на вештерките со црна и бел декорбело.

Слика 50 – Колачињата во форма на тиква, вештерки и лилјаци дополнително ја красат масата со бонбони.

Слика 51 – Тиквата може да биде самиот сад за храна.

Слика 52 – Храна за забавата на Ноќта на вештерките.

Слика 53 – пијалок за забава за Ноќта на вештерките.

Слика 54 – За оние кои сакаат сјај, можете да го злоупотребите мешавина од црно и злато.

Слика 55 – Белата основа може да прими портокалови и црни елементи.

Слика 56 – Сувенир за забавата за Ноќта на вештерките.

Слика 57 – – Ако уживате во готски стил, обезбедете предмети како што се: ѕвезди, месечината и сонцето.

Слика 58 – Атмосферата на терор присутна во секој детал!

Слика 59 – Сега, ако предлогот е да се изненади: играј со боите!

Слика 60 – Минималистичка вечера дома заслужува достоинствено опкружување со черепи , лилјаци и свеќи!

Слика 61 – Миксерите се прифатлива цена и силно ја украсуваат трпезариската маса.

Слика 62 – Поставете панел/плоча на влезот за да ја направите атмосферата уште позабавна.

Слика 63 – Ако вашиот балкон е голем, инспирирајте се од оваа идеја направена со тикви, капа на вештерка, цветен аранжман и дух направен од чаршаф..

Слика 64 – Ако идејата е да избегате од трик или лекување, ставете хартија и бои за малите да цртаат.

Слика 65 – Друга забавна игра е погодена целта. Во овој случај тоа би било: удри во пајаковата мрежа.

Слика 66 – Ноќта на вештерките забава со метален глобус за да дозволи гламурот да го заземе просторот.

Слика 67 – Декорирани пијалоци не можат да изостанат!

Слика 68 – Ако имате можност за да го направите тоа дури и сами, искористете ја можноста да ги прилагодите украсите тикви.

Слика 69 – Додатоци за коса, костими, украсени нокти и шминка се исто така дел од декорација за забава, видете ?

Слика 70 – Ако забавата е мала и дома, инспирирајте се од оваа декорација за Ноќта на вештерките на таблата.

Декорација на забава за Ноќта на вештерките чекор по чекор

1. Како да направите забава за Ноќта на вештерките чекор по чекор

Гледајте го ова видео на YouTube

2. Повеќе совети за украсување на вашата забава за Ноќта на вештерките

Гледајте го ова видео на YouTube

William Nelson

Џереми Круз е искусен дизајнер на ентериер и креативен ум зад широко популарниот блог, Блог за декорација и совети. Со своето остро око за естетика и внимание на деталите, Џереми стана авторитет во светот на дизајнот на ентериер. Роден и израснат во мал град, Џереми уште од мали нозе развил страст за трансформирање простори и создавање убави средини. Тој ја продолжи својата страст со завршување на диплома за внатрешен дизајн на престижен универзитет.Блогот на Џереми, Блог за декорација и совети, служи како платформа за тој да ја покаже својата експертиза и да го сподели своето знаење со огромна публика. Неговите написи се комбинација од проникливи совети, водичи чекор-по-чекор и инспиративни фотографии, кои имаат за цел да им помогнат на читателите да ги создадат своите простори од соништата. Од мали измени во дизајнот до целосно преуредување на собите, Џереми дава лесни за следење совети кои одговараат на различни буџети и естетика.Уникатниот пристап на Џереми кон дизајнот лежи во неговата способност беспрекорно да комбинира различни стилови, создавајќи хармонични и персонализирани простори. Неговата љубов кон патувањето и истражувањето го навела да црпи инспирација од различни култури, инкорпорирајќи елементи на глобален дизајн во неговите проекти. Користејќи го своето големо знаење за палети на бои, материјали и текстури, Џереми трансформираше безброј својства во прекрасни простори за живеење.Не само што стави Џереминеговото срце и душа во неговите дизајнерски проекти, но тој исто така ја цени одржливоста и еко-пријателските практики. Тој се залага за одговорна потрошувачка и промовира употреба на еколошки материјали и техники во неговите објави на блогот. Неговата посветеност на планетата и нејзината благосостојба служи како водечки принцип во неговата дизајнерска филозофија.Покрај водењето на својот блог, Џереми има работено и на бројни проекти за дизајн на станбени и комерцијални објекти, заработувајќи признанија за неговата креативност и професионалност. Тој, исто така, беше вклучен во водечките списанија за дизајн на ентериер и соработуваше со истакнати брендови во индустријата.Со својата шармантна личност и посветеност да го направи светот поубаво место, Џереми Круз продолжува да инспирира и трансформира простори, совет за дизајн во исто време. Следете го неговиот блог, Блог за декорација и совети, за дневна доза на инспирација и стручни совети за сите работи за внатрешен дизајн.