Занаети со картон: 60 идеи што треба да ги имате како референца

 Занаети со картон: 60 идеи што треба да ги имате како референца

William Nelson

Кој никогаш не користел повторно картонска кутија? Најверојатно веќе сте користеле кутија или било кое парче картон за нешто во вашата куќа. Овој материјал навистина е многу корисен и може да се користи на различни начини.

Но, освен што е корисен, картонот може да биде и украсен. Тоа е затоа што е можно да се создадат голем број различни занаети со картон. За да ви даде идеја, можете да направите картонски рамки за слики, картонски играчки, картонски кутии за организатор, картонски послужавници и што друго дозволува вашата креативност.

Сакате да знаете нешто друго кул? Вие сè уште придонесувате за животната средина, на крајот на краиштата, колку повеќе го користиме она што ќе отиде во ѓубре, толку подобро.

Па, тогаш, ако ви се допадна идејата да правите занаети со картон, продолжете да го следите ова пост. Има многу кул идеи од кои можете да се инспирирате. Проверете:

Како да направите занаети со картон чекор по чекор

Картонска полица

А да го комбинирате корисното со украсното? Ова е целта на следното видео. Ќе видите како е можно да се направи полица користејќи само картон. Гледајте:

Гледајте го ова видео на YouTube

Картонските ниши чекор по чекор

Користењето ниши во декорацијата е тренд кој треба да остане. А дали знаевте дека е можно да се направат овие украсни парчиња со помош на картон? Тоа е точно! Како ќе дознаете во видеото подолу.Погледнете го:

Гледајте го ова видео на YouTube

Занаети со картонска кутија и ткаенина

Видеото подолу носи прекрасен и функционален предлог за вашиот дом: организатор кутии Изработени од картон и покриени со ткаенина. Тоа е многу лесно да се направи и цената е речиси нула. Само погледнете:

Погледнете го ова видео на YouTube

Таванска светилка од рециклиран картон

Како да го промените изгледот на вашата дневна или спална соба со помош на таванска светилка направени со рециклиран картон и покриени со ткаенина? Ќе ви се допадне оваа идеја. Погледнете го видеото чекор-по-чекор:

//www.youtube.com/watch?v=V5vtJPTLgPo

Како да направите картонска рамка за слика

Дали сте Дали некогаш сте помислиле да направите една рамка за слика користејќи картон? Па, и тоа е можно. Навистина вреди да се провери чекор по чекор и да се направи во вашата куќа. Притиснете Play и гледајте:

Гледајте го ова видео на YouTube

Никогаш нема да имате доволно инспирација, па само погледнете го изборот на слики подолу. Ќе бидете изненадени од разновидноста на овој многу достапен материјал. Проверете:

60 неверојатни идеи за картонски занаети што треба да ги имате како референца

Слика 1 – Занаети од картон: „трик“ за храна за да ги забавувате децата направени со картон и многу креативност .

Слика 2 – Картонски балони за закачување од таванот; Погледнете каков прекрасен ефект!

Слика 3 – Картонска куќа: играчкаедноставно, но кое секое дете го сака

Слика 4 – Можете дури и да направите новогодишни украси користејќи картон; овде, материјалот е искористен за составување на мини град.

Слика 5 – Занаети со картон: Полица во форма на игра со „тик-так“, но најимпресивното е тоа што е направен од картон

Слика 6 – Табла за пораки од картон и ткаенина: едноставно, брзо и евтино решение за организирање на канцеларијата .

Слика 7 – Занаети со картон: картонски букви: можете да ги користите за украсување соба или дури забава.

Слика 8 – Можеби не изгледа така, но картонските ниши се многу отпорни.

Слика 9 – Занаети со Картон: Кој има потреба од скапи играчки? Оваа мала картонска куќичка е навистина симпатична и ја активира фантазијата на децата.

Слика 10 – Картонски кутии и мастило: единствените два материјали потребни за создавање на овие монтажни блокови.

Слика 11 – Картонски држач за молив во форма на виножито.

Слика 12 – Картонската куќа може да се прилагоди на големината што ја имате на располагање.

Слика 13 – Разновидни животни направени од картон: не се благодат?

Слика 14 – Занаети со картон: Декорацијата на оваа забава имаше парчиња картон кои имитираатпреостанати наострени моливи.

Слика 15 – Изгледаат како мали колачиња, но се картонски кукли

Слика 16 – Занаети со картон: дури и мачките се забавуваат со собраните картонски блокови/

Слика 17 – Занаети со картон: Ова другото мало куќа од картон, поелаборирана, има дури и врата, прозорец и покрив.

Слика 18 – Картонска куќа за мачката; искористете ја вашата креативност за да го декорирате како што сакате.

Слика 19 – Овде картонот е претворен во кутии во форма на ананас за чување бонбони.

Слика 20 – Занаети со картон: Што да се прави со картон и лепило за бела табла? Список на работи што треба да ги направите.

Слика 21 – За одржлив Божиќ, инвестирајте во украси што може да се рециклираат, како оние направени од картон.

Слика 22 – Мини картонски кутии за складирање што сакате.

Слика 23 – Занаети со картон: и таква картонска кеса? Дали сте подготвени?

Слика 24 – Фламинго во природна големина направени од картон: уметничко дело за украсување на дневната соба.

Слика 25 – Картонска рамка за слика насликана со мастило: повикајте ги децата да помогнат и дозволете им да создадат начин како што сакаат.

Слика 26 – За да ја направите фиоката поорганизирана, направете поделби користејќи картон.

Слика27 – Картонскиот знак може да биде поубав со некои светла.

Слика 28 – Занаети со картон: Завеса од мини картонски балони.

Слика 29 – Сладолед од картон: можете да декорирате тематска забава со нив, нели?

Слика 30 – Занаети со картон: ако украсите можат да бидат направени од картон, може и елката!

Слика 31 – Светилка со модерен дизајн како ниедна друга изгледа како да е направено од картон.

Слика 32 – Занаети со картон: картонска полица за организирање и украсување на канцеларијата.

Слика 33 – Картонска полица за организирање и украсување на канцеларијата.

Слика 34 – Ненамерните картонски исечоци му дадоа живот на ова мини сонце.

Слика 35 – Занаети со картон: уште една идеја за модерна и креативна светилка што можете да ја направите користејќи картон.

Слика 36 – Картонски куќи обложени со ткаенина: за задоволство на возрасните и децата.

Слика 37 – Занаети со картон: да им помогнете на децата да научат да читаат и пишуваат, правете картонски букви со букви.

Слика 38 – Држач за мобилен телефон направен со ролни тоалетна хартија, многу креативно!

Исто така види: Црно во декорацијата: 60 ​​совети, идеи и инспиративни фотографии за украсување

Слика 39 – Количка за сладолед направена од картон: можете да ја заживеете забавата со едно од овие,Не?

Слика 40 – И тогаш со филм? Времето за игра е загарантирано.

Слика 41 – Овој картонски занает е инспириран од дното на морето.

Слика 42 – Фотелји и картонски ниши: замислете колку можете да заштедите со вакви идеи?

Слика 43 – Направени корпи со велигденски јајца картон.

Слика 44 – Тука дури и рамката за слики е направена со картон.

Слика 45 – Овде, дури и рамката на сликата е направена со картон.

Слика 46 – Занаети со картон: кутија што се користи за фудбалска игра.

Исто така види: ЕВА сончоглед: како да направите свои чекор по чекор и инспиративни фотографии

Слика 47 – Мини новогодишни елки од картон: ако сакате, можете да ги оставите во нивната природна боја.

Слика 48 – Забавен и многу различен часовник за децата да го научат времето.

Слика 49 – Можете ли да верувате дека ова Дали ноќницата е направена со картон?

Слика 50 – Пар сиви картонски светилки.

Слика 51 – Најлонски конци, мониста и картон: погледнете што можете да создадете со овие три едноставни елементи.

Слика 52 – Кутија за бонбони направена со картон; добра идеја за забава.

Слика 53 – Занаети со картон: трендовски мали растенија во необична картонска верзија.

Слика54 – Тоа посебно катче кое секое дете сака да го има може да се изгради со картон.

Слика 55 – Картонски столчиња; не заборавајте ги деталите за малите лица.

Слика 56 – Друга интерпретација на украсни предмети направени со картон.

Слика 57 – Класика на детски играчки: картонска количка

Слика 58 – Занаети со картон: никогаш не губете време барајќи другиот пак чорап

Слика 59 – Картонска кутија со фиоки и држач за работи.

Слика 60 – Мала куќарка во форма на желка за да се направи играњето позабавно.

William Nelson

Џереми Круз е искусен дизајнер на ентериер и креативен ум зад широко популарниот блог, Блог за декорација и совети. Со своето остро око за естетика и внимание на деталите, Џереми стана авторитет во светот на дизајнот на ентериер. Роден и израснат во мал град, Џереми уште од мали нозе развил страст за трансформирање простори и создавање убави средини. Тој ја продолжи својата страст со завршување на диплома за внатрешен дизајн на престижен универзитет.Блогот на Џереми, Блог за декорација и совети, служи како платформа за тој да ја покаже својата експертиза и да го сподели своето знаење со огромна публика. Неговите написи се комбинација од проникливи совети, водичи чекор-по-чекор и инспиративни фотографии, кои имаат за цел да им помогнат на читателите да ги создадат своите простори од соништата. Од мали измени во дизајнот до целосно преуредување на собите, Џереми дава лесни за следење совети кои одговараат на различни буџети и естетика.Уникатниот пристап на Џереми кон дизајнот лежи во неговата способност беспрекорно да комбинира различни стилови, создавајќи хармонични и персонализирани простори. Неговата љубов кон патувањето и истражувањето го навела да црпи инспирација од различни култури, инкорпорирајќи елементи на глобален дизајн во неговите проекти. Користејќи го своето големо знаење за палети на бои, материјали и текстури, Џереми трансформираше безброј својства во прекрасни простори за живеење.Не само што стави Џереминеговото срце и душа во неговите дизајнерски проекти, но тој исто така ја цени одржливоста и еко-пријателските практики. Тој се залага за одговорна потрошувачка и промовира употреба на еколошки материјали и техники во неговите објави на блогот. Неговата посветеност на планетата и нејзината благосостојба служи како водечки принцип во неговата дизајнерска филозофија.Покрај водењето на својот блог, Џереми има работено и на бројни проекти за дизајн на станбени и комерцијални објекти, заработувајќи признанија за неговата креативност и професионалност. Тој, исто така, беше вклучен во водечките списанија за дизајн на ентериер и соработуваше со истакнати брендови во индустријата.Со својата шармантна личност и посветеност да го направи светот поубаво место, Џереми Круз продолжува да инспирира и трансформира простори, совет за дизајн во исто време. Следете го неговиот блог, Блог за декорација и совети, за дневна доза на инспирација и стручни совети за сите работи за внатрешен дизајн.