Жица: откријте 60 креативни предмети што ќе ги користите во декорацијата

 Жица: откријте 60 креативни предмети што ќе ги користите во декорацијата

William Nelson

Дали сакате да ја декорирате и организирате вашата куќа само со едно парче? Тогаш треба да ја знаете целата разноврсност на жиците. Овие потпори, вообичаено направени од метал или железо, можат да го променат изгледот на домашниот декор и, покрај тоа, сè уште оставаат сè на своето место.

Сакате да дознаете повеќе за жиците? Продолжете да го следите постот со кој ќе ви претставиме неколку креативни, практични и оригинални идеи како да ги вметнете жиците во декорацијата и организацијата на куќата. Проверете:

Како да се користи жица во декорацијата на околината

Жиците, во основа, се делови од функционална употреба во различни формати и големини што може да се користат прикачени на ѕидот, внатре кабинети или на мебел.

Жиците имаат и многу широк спектар на бои, што му овозможува на објектот да се прилагоди на секој стил на декорација и околина, од детските соби до сервисниот простор.

А кога зборуваме за сервисната област, ова е едно од местата во куќата каде што жичените жици се најуспешни. Со нив можете да организирате и да имате при рака производи за чистење, штипки за алишта, четки за чистење, метли, гумички и тави. Друг начин за вметнување на жицата во сервисната област е користење на материјалот во формат на екран. На овој начин, жицата работи како панел каде што можат да се закачат разни предмети.

Напуштање на сервисниот простор за да влезе во кујната.Ова е уште една просторија во куќата која има голема корист од употребата на жица. Користете го парчето за да го организирате приборот за јадење во фиоки или закачете чаши на ѕидот. Жиците може да се користат и вградени во кабинетите, оптимизирајќи ги просторите.

Дневната соба и спалните соби исто така може да користат жици како предмети на вратата, мурали или ниши. Ова е дури и одлично решение за организирање играчки во детската соба. Жиците се исто така добредојдени за организирање на плакарот, бидејќи ви овозможува да ги раздвојувате предметите по тип, големина и боја. Во плакарот, жиците можат да работат и како држачи за чевли.

60 идеи за украсување со жица во средини

Дали веќе имате идеја како да ги користите жиците во вашата куќа? Па, ако веќе го имате, одлично! Но, ако сè уште не, дојдете да го видите со нас овој инспиративен, оригинален и креативен избор на средини украсени – и организирани – со жица. И дури и ако веќе знаете што точно сакате, инспирацијата никогаш не е премногу, нели?

Слика 1 – Жолта жичена корпа за да се опуштите и да ставите малку боја во канцеларијата.

Слика 2 – А за оние на кои им се допадна идејата за жица и ја сфатија сериозно, погледнете ја оваа идеја! Овде, тие беа повторно искористени од градежништвото и се шират насекаде.

Слика 3 – Модерната соба со трезвени тонови се обложи на жица на масичката; многу различен од жиченконвенционално, нели?

Исто така види: Гипс таван: целосен водич за познавање на типови и апликации

Слика 4 – Овде во овој проект тие доаѓаат одозгора во метален бакарен тон и служат како потпора за светилките.

Слика 5 – Белите жици формираат партиции во оваа средина; забележи дека тие сè уште функционираат како потпора за качувачки растенија.

Слика 6 – Погледни го повторно на таванот! Но, во овој предлог беше искористена црна жичана мрежа од која се спуштаат обоените светилки.

Слика 7 – Во оваа кујна, жиците служат како потпора за коцките од дрво.

Слика 8 – А на скалите изгледаат неверојатно!

Слика 9 – Канцелариски ѕид изработен со жичана мрежа и стакло.

Слика 10 – Во оваа модерна кујна, жица се користи во различни верзии.

Слика 11 – Спалната соба со индустриски отпечаток избра жица како глава.

Слика 12 – Жичени ниши: класика за декорација и организација.

Слика 13 – За заштита на страните на скалите, бела жичана мрежа.

Слика 14 – Црната и дискретна жица ги изложува саксиите со кактуси во бањата.

Слика 15 – жичени столици и светилки да ја направиме трпезаријата порелаксирана и неформална.

Слика 16 – А таа жичена висечка чинија со овошје? Прекрасна,нели?

Слика 17 – Жичниот екран на шкафот го штити и ја штити колекцијата на пијалоци.

Слика 18 – Стилска жичана мрежа за организирање на приборот од кујната.

Слика 19 – Суспендираната жичана мрежа користи куки за закачување на приборот, на задната страна одозгора се користи за организирање на тавите; веќе од страната на плакарот, жицата помага да се организираат крпите за садови.

Слика 20 – Куќата со високи тавани се обложува на жици кои ќе од подот до таванот; книгите ја гарантираат функционалноста на парчето.

Слика 21 – За модернизирање на канцеларијата, црните жици се монтираат дијагонално.

Слика 22 – Златна корпа, мала и едноставна, но полна со шарм за украсување и организирање на клупата.

Слика 23 – Еве, синото жичено „x“ стана светилка за спалната соба.

Слика 24 – Уште еден предлог за жичени светилки, овие овде ги сочинуваат трпезаријата.

Слика 25 – Жичниот екран во оваа детска соба ја гарантира безбедноста на најмалите и сепак го интегрира декорот со многу стил.

Слика 26 – Жичниот екран во оваа детска соба ја гарантира безбедноста на најмалите и исто така го интегрира декорот со многу стил.

Слика 27 – Погледнете каква оригинална идеја: жици како колона за мијалникбања.

Слика 28 – Во оваа соба, жичниот екран работи како ѕид од фотографии и пораки; веднаш до него, абажур во форма на „х“, исто така жичен.

Слика 29 – Црно жичена потпора за модерен и минималистички декор.

Слика 30 – Оваа канцеларија го носи жичниот предлог во кабинетот во облик на L и во светилката над масата; Вреди да се истакне и муралот на ѕидот направен во истиот материјал

Слика 31 – Жичената фотелја донесе „што“ на едноставност и урбаност на соба.

Слика 32 – Комбинирајте ја бојата на жицата со боите на декор.

Исто така види: 75 Фрижидери во боја во декорација на кујни и средини

Слика 33 – Жичен да, но со сосема поинаков, креативен и оригинален дизајн.

Слика 34 – Оваа соба има интересен и поинаков предлог : забележете дека жичниот изглед е на ѕидот, на капаците на перничињата, па дури и на листот од палма, но единственото вистинско присуство на жицата е во светилката.

Слика 35 – Во овој проект, жичниот екран го украсува и работи како заштитна ограда за меѓукатот.

Слика 36 – Стилски жичени ниши за користете каде и како сакате

Слика 37 – Жичената мрежа го формира дното на плакарот, делителот и може да се користи и како потпора за облека и додатоци.

Слика 38 – Стилизирана глава од лос направена сожица за украсување на главата на креветот.

Слика 39 – Жичениот ѕиден мурал носи практичност, организација и стил во декорацијата.

Слика 40 – Жичената метална полица ви овозможува да ги организирате корпите и апаратите на лесен и некомплициран начин.

Слика 41 – A Ѕидот, кој веќе наликува на жица, има ниша што меша жица и светло дрво.

Слика 42 – За да се состави чистата декорација, пар црни жици .

Слика 43 – Во бањата, жичената корпа организира предмети за капење до кадата.

Слика 44 – Жичените корпи свртени наопаку стануваат убави ногарки за маса.

Слика 45 – Црна жичана полица за помогне во организацијата на оваа двојна средина: бања и сервис.

Слика 46 – А во сервисната област, жицата е крал.

Слика 47 – Изгледа како ефект на сенка, но тоа е само продолжување на жицата на ѕидот.

Слика 48 – Дали ги знаете оние светилки направени со сисал? Овде ефектот е сличен, освен што материјалот што се користи е жица.

Слика 49 – Жичената ниша прикачена на таванот ги организира предметите; под него, чанти, па дури и велосипед, а да не зборуваме за неверојатниот изглед што го дава на плакарот.

Слика 50 – Жична кујнска полица: покрајубава, е евтин и лесен за наоѓање.

Слика 51 – Погледнете што можете да направите со едноставна жичана мрежа: променете го изгледот на вашата соба .

Слика 52 – Овде, жицата се појавува во различни бои на столовите и клупите.

Слика 53 – Од што е направена најтрадиционалната држач за пешкири? Жичен!

Слика 54 – Весела и енергична жичена клупа за украсување на кујната.

Слика 55 – Допирот на елеганција и софистицираност во оваа соба се должи на црните жици.

Слика 56 – Жичаните екрани во различни геометриски форми го преземаат ѕидовите на оваа канцеларија.

Слика 57 – Што ако жиците доаѓаат само како украсен предмет? И тоа е во ред!

Слика 58 – Дали сакате инспирација за индустриска кујна? Започнете со референцата за метални жичени клупи.

Слика 59 – Декоративно и функционално: вие избирате како да ја вметнете жицата во декор.

Слика 60 – Жолта и црна жица е врв на оваа интегрирана средина.

William Nelson

Џереми Круз е искусен дизајнер на ентериер и креативен ум зад широко популарниот блог, Блог за декорација и совети. Со своето остро око за естетика и внимание на деталите, Џереми стана авторитет во светот на дизајнот на ентериер. Роден и израснат во мал град, Џереми уште од мали нозе развил страст за трансформирање простори и создавање убави средини. Тој ја продолжи својата страст со завршување на диплома за внатрешен дизајн на престижен универзитет.Блогот на Џереми, Блог за декорација и совети, служи како платформа за тој да ја покаже својата експертиза и да го сподели своето знаење со огромна публика. Неговите написи се комбинација од проникливи совети, водичи чекор-по-чекор и инспиративни фотографии, кои имаат за цел да им помогнат на читателите да ги создадат своите простори од соништата. Од мали измени во дизајнот до целосно преуредување на собите, Џереми дава лесни за следење совети кои одговараат на различни буџети и естетика.Уникатниот пристап на Џереми кон дизајнот лежи во неговата способност беспрекорно да комбинира различни стилови, создавајќи хармонични и персонализирани простори. Неговата љубов кон патувањето и истражувањето го навела да црпи инспирација од различни култури, инкорпорирајќи елементи на глобален дизајн во неговите проекти. Користејќи го своето големо знаење за палети на бои, материјали и текстури, Џереми трансформираше безброј својства во прекрасни простори за живеење.Не само што стави Џереминеговото срце и душа во неговите дизајнерски проекти, но тој исто така ја цени одржливоста и еко-пријателските практики. Тој се залага за одговорна потрошувачка и промовира употреба на еколошки материјали и техники во неговите објави на блогот. Неговата посветеност на планетата и нејзината благосостојба служи како водечки принцип во неговата дизајнерска филозофија.Покрај водењето на својот блог, Џереми има работено и на бројни проекти за дизајн на станбени и комерцијални објекти, заработувајќи признанија за неговата креативност и професионалност. Тој, исто така, беше вклучен во водечките списанија за дизајн на ентериер и соработуваше со истакнати брендови во индустријата.Со својата шармантна личност и посветеност да го направи светот поубаво место, Џереми Круз продолжува да инспирира и трансформира простори, совет за дизајн во исто време. Следете го неговиот блог, Блог за декорација и совети, за дневна доза на инспирација и стручни совети за сите работи за внатрешен дизајн.